banner461
banner195

Ak Parti Nevşehir İl Başkanı Tanrıver'den “İstiklal Marşının Kabulü Günü Mesajı”

Ak Parti Nevşehir İl Başkanı Tanrıver;“Bağımsızlığımızın Simgesi Olan Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Hırsını Milletinin İmanıyla Bütünleştiren Şairdir”

Ak Parti Nevşehir İl Başkanı Tanrıver'den “İstiklal Marşının Kabulü Günü Mesajı”
11 Mart 2016 Cuma 11:26

banner143
banner134
AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 95.yılı ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma günü dolayısıyla bir mesajı yayımladı.
AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, "İstiklal Marşı, Türk Milleti'nin bağımsızlık ve vatan tutkusunun en belirgin ve net ifadesinin mısralara dökülmüş eseridir. Milli şair Mehmet Akif Ersoy'un büyük bir şair olmasından öte aynı zamanda kendini milletin Hürriyet ve istikbal mücadelesine adamış önemli bir dava adamıdır " dedi.
İstiklal Marşı’nın şairi Mehmet Akif Ersoy’un, şiirlerini topladığı Safahat adlı eserine dahil etmediği “Türk Milleti’nin eseri” dediği İstiklal Marşının, 12 Mart 1921 günü TBMM’nde İstiklal Marşı kabul edildiğini belirten AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, “Bağımsızlığın simgesi olan Mehmet Akif Ersoy, zulme karşı direnişi, yokluğa karşı var olma savaşını ve istiklal hırsını milletinin imanıyla bütünleştiren şairdir” diye ifade etti. 
Tanrıver, “Uğruna her türlü fedakârlığı gösterdiğimiz bu vatan topraklarında başımızı dik tutan, bağımsızlık ruhumuzun özünü taşıyan vatan sevgimizin ve özgürlük tutkumuzun en manidar ifadesi olan İstiklal Marşımız tam 95 yıldır ülkemizin her köşesinde yediden yetmişe tüm milletimiz tarafından gururla, coşkuyla söylenmektedir.Milletimizin fertleri olarak, bize armağan edilen bu eşsiz mısralardaki; kardeşlik, birlik ve beraberlik ruhunu, bu duygu birliğini ilelebet muhafaza etmeliyiz.  Merhum Mehmet Akif Ersoy’unda dediği gibi ‘Allah bir daha bu millete bir İstiklal Marşı yazdırmasın’ diyerek İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 95. yıldönümünü kutluyor, büyük şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyorum” dedi.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.