banner461
banner195

AK Parti Şov Peşinde

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Göksel Taşçı, Demokratikleşme Paketi ile AKP’nin şov peşinde olduğunu söyledi.

AK Parti Şov Peşinde
02 Ekim 2013 Çarşamba 12:24

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Göksel Taşçı, Demokratikleşme Paketi ile AKP’nin şov peşinde olduğunu söyledi.

Nevşehir Üniversitesinin isminin Hacıbektaş-ı Veli Üniversitesi olarak değeştirilmesinin de tamamen siyasi bir rant düşüncesinden kaynaklandığına değinen Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Taşçı, “Sayın Başbakan 30 Eylülde açıklayacağını söylediği Demokratikleşme Paketini nihayet açıklamıştır. “Sözde” Demokratikleşme paketinde 21 madde üzerinde durmuştur. Bu 21 maddenin 11i bebek katili İmralı canisinin isteklerini harfiyen yerine getirmiştir. Bu maddeler: Seçim barajının %5’e çekilmesi, Seçimlerde %3’ü geçen siyasi partilere hazine yardımı yapılması, Belde teşkilatı kurma zorunluluğunun kaldırılması, Siyasi partilerde Eş Genel Başkanlık sisteminin uygulanması, Siyasi parti propagandalarının farklı dillerde yapılmasının kanunlaşması, Nefret suçuna verilen cezanın artırılması, Ayrımcılıkla mücadele ve Eşitlik kurumunun kurulması, Klavyelerde kullanılan harflere verilen cezaların kaldırılması, Özel okullarda farklı dil ve lehçelerde eğitim yapılmasının sağlanması, Eski köy, belde ve şehir isimlerine dönüş yapılması, İlkokullarda öğrenci andının kaldırılması.

Bu 11 maddeye bakıldığında şüphesiz PKK’nın istekleri yerine getirilmiş olacaktır. Şöyle ki:

1.Madde: Seçim barajının %5 ‘e çekilmesi PKK’nın meclise bağımsız olarak değil Parti olarak girmesini sağlayacak.

2.Madde : %3 ve fazla oy alacak olan BDP’nin hazineden maddi destek alması sağlanacak.

3.Madde : BDP’nin batıdaki illerde teşkilatlanmada yaşadığı siyasi zorluklar belde teşkilatı kurmaması ile ortadan kalkacak

4.Madde : BDP’de zaten var olan  eş başkanlık sistemi kanunlaşacak.

5.Madde: Farklı dillerde propaganda derken zaten PKK-BDP’nin karşılaştığı kanuni zorluklar giderilmiş olacak.

6. Madde : PKK militanlarının batıda estirdiği terör , dolayısıyla bu terör hadiselerinde vatandaşlarımızın şimdiye kadar gösterdiği milli refleksler sindirilmiş olacak.

7.Madde: Ayrımcılıkla mücadele ve eşitlik kurumu adı altında milletimizin kardeşçe yaşadığı ülkemizde zorla ve cebren eşitsizliğin ve bölünmenin yolu açılacak.

8. Madde: Alfabemizde olmayan harflerin alfabeye dahil edilerek milletimizin dil birliği yok edilecek .

9.Madde : Özel okullarda farklı dil ve lehçelerde eğitim isteği aşikar bir biçimde kanunlaşacak.

10.Madde: Amed , Dersim gibi PKK ‘nın yıllardır hayali olan şehir isimleri gerçekleşecek.

11.Madde : Yine PKK’nın bir hayali  daha öğrenci andı kaldırılarak gerçek olacak

Sayın Başbakan , PKK’nın kabul edilemez isteklerini milletimize sözde demokratikleşme paketi olarak deklare  etmektedir.

Başbakanın pakette açıkladığı diğer 10 madde fiilen ya  hiç uygulama alanı kalmamış veya demokratikleşme ile hiç alakası yoktur.

Şöyleki: Mitinglerde Hükümet komiseri olmuş veya olmamış hükmü de kalmamıştır.

Gösteri süresinin 5-6 saat ileriye alınmasının veya alınmamasının demokratikleşme ile ne alakası vardır?. Kurban derilerini vatandaşlarımız zaten dilediği yere veriyor, bunun kanunlaşması demek demokrat mı olduk demektir?. Başörtüsü meselesini Milliyetçi Hareket Partisi mecliste AKP ile birlikte hareket etmiş, AKP’ye kapatma davası açılınca kendileri bu önerinin üzerine Partimizin defalarca teklif etmesine rağmen korkmuş ve kaçmışlardır.

Bu yasak kalkmalıdır ama AKP bugün şov peşindedir. Mor Gabriel arazilerinin iadesi konusu ise fiyaskodur. Başbakan kendi ifadesi ile 250 arazinin iadesini zaten yapmıştır. Nevşehir Üniversitesi’nin isminin Hacı Bektaş-ı Veli Üniversitesi olarak değiştirilmesi hakkında daha önce açıklama yapmıştım. Başbakan gerçekten samimi ise Nevşehir’e veya Hacıbektaş’a  yeni bir üniversite kursun ismi de Hacı Bektaş-ı Veli Üniversitesi olsun. Devletimizin bu yapmaya gücü vardır. Ama Sayın Başbakan siyasi rant peşindedir. Alevi vatandaşlarımıza siyasi rüşvet teklif etmektedir. Nevşehir Üniversitesi’nin isminin değiştirilmesi Nevşehir Üniversitesine bağışta bulunan binalar yaptıran hayırsever hemşehrilerimizi de üzmüştür. Yoksa Hacı Bektaş-ı Veli Yunus Emre Ahmet Yesevi Mevlana bizim kutsi değerlerimizdir. İsimleri yaşatılmalıdır. Özetle açıklanan bu demokratikleşme paketi Başbakanın PKK ‘ya verdiği sözleri yerine getirdiğinin ispatıdır. Tasvip etmiyoruz ve şiddetle kınıyoruz. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mhp - 5 yıl önce
sen düzgün olarak tanıdığın insanlardandın. ama eskidenmiş. ne zaman unuttun apoyu secım rantı olarak kullandığımızı?sonra asamadıgımızı,sımdı suyun yüzüne mı cıkıyosun? durust ol! mhp ye yakışmıyor. 1999 da nasıl koalisyona gırdıgımızı ve 2002 de nasıl altasagı olduğumuzu halaa unutmadım sende hatırla!! oldumu başkanım.
Avatar
mustafa kocabayraktar - 5 yıl önce
başkanım cok dogru soylüyorsun yolunuz acık olsun
Avatar
gurbetci - 5 yıl önce @mhp
mhp nicki ile yorum yapmisin ama bisey bilmiyorsun idamin kaldirilmasi meclise geldiginde kim kalkmasin dedi simdiki akp bile kaldirilmasi icin oy kullandi tek karsi cikan mhp oldu bilmiyorsan karalama ogren gel kardes goksel baskanda adam gibi adamdir camur at izi kalsina kalkisma burda
Avatar
mhp - 5 yıl önce @gurbetci
arkadaşım bildiğin bilgilerine mersin mhp milletvekili ali güngör ün meclis konusmasınıda izle öğren gerçekleri...