banner461
banner195

AK Parti'de 150 vekil tekrar aday oldu

AK Parti’nin Üst Kurul toplantısında, toplantıda üç dönem kuralına takılmayan 150 vekille yola devam kararı alındı.

AK Parti'de 150 vekil tekrar aday oldu
01 Nisan 2015 Çarşamba 09:55

banner143
banner134
 AK Parti’de seçime gidilecek isimlerin büyük kısmı haftasonu 19 saat süren toplantının ardından netleşti.
 
Üç dönemini dolduran milletvekillerinin liste dışı kalacağı AK Parti’de, mevcut milletvekillerinde çok büyük değişime gidilmeme eğiliminin gösterildiği ve 150’den fazla ismin tekrar listelerde yer aldığı kaydedildi.

Davutoğlu, milletvekili listelerine son şeklinin verileceği üst kurul toplantısına cumartesi günü başladı ve ilk gün mesaisi 19 saat sürdü. Toplantıda öncelikle mevcut milletvekillerinin durumlarının görüşüldüğü belirtildi. Milletvekillerinin değerlendirilmesinde Meclis performanslarının yanı sıra, seçim bölgelerindeki kamuoyu desteğine de bakıldı. Meclis’te çok devamsızlık yapan milletvekilleri ile haklarında önemli bir olumsuzluk bulunan vekillerin liste dışı bırakıldığı bildirildi. Kendileriyle ilgili belirgin olumsuzluk durumu olmayan milletvekillerinin ise tekrar listelere konulmasına karar verildiği bildirildi. Mevcut vekillerden 150’den fazla ismin tekrar listelerde yer alması bekleniyor.
 
Büyükşehirler sona kaldı
 
Üst kurulda, alfabetik sırayla küçük illerin görüşülmesine devam eden Davutoğlu, milletvekili sayısı az olan illeri tamamladıktan sonra Büyükşehirlere geçecek. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük iller ise görüşmelerin sonuna bırakıldı. İstanbul’un, en son görüşüleceği kaydedildi. ( Şerife Güzel/Star)

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
2-1 - 3 yıl önce
Mevcutlar devam ederse açık ve net 2-1
Avatar
kesin bilgi - 3 yıl önce
ebebekir gizligider 1.sıraymış-2-istanbuldan gelen avukat
Avatar
denge - 3 yıl önce
mevcutların 3 de gitmeli kalacaksa ebubekir kalmalı aksi takdirde 2-1 olur