banner461
banner195

AK Parti'de Aday Adayları

2015 Haziran ayında yapılması beklenen seçimlerde AK Parti’den şu ana kadar üç ismin aday adaylığı söz konusu.

 AK Parti'de Aday Adayları
05 Aralık 2014 Cuma 17:06

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) 2015 Haziran ayında yapılması beklenen seçimlerde AK Parti’den şu ana kadar üç ismin aday adaylığı söz konusu.

AK Parti’de Nevşehir Milletvekili Aday Adaylığını ilk açıklayan isim Adnan Çalışkaner oldu. Çalışkaner yaptığı yazılı açıklama ile 2015 Haziran ayında yapılacak olan genel seçimlerde Milletvekili aday adayıyım dedi.

1 Ocak 1962 de Nevşehir’de doğdu. Sanayici ve iş adamı. Babasının adı Mehmet annesinin adı Fevziye. Eğitim hayatına Nevşehir’ de başlamıştır ve Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde okumaktadır. İş hayatına 1981 yılında Nevşehir’de özel bir Branda ve Tente Sistemlerini kurarak başlamıştı.

AK Parti Nevşehir kurucu üyelerinden olup 2002 - 2006 yılları arasında AK Parti İl yönetiminde Parti içi Demokrasi Hakem Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştı. İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve iki çocuk babası.

AK Partiden aday adaylığı kamuoyuna duyuran isimlerden biri de Yardımcı Doçent Doktor . Yener Tekeli.

Tekeli, 1 Ekim 1973 yılında Nevşehir Gülşehir’in Abuşağı kasabasında dünyaya geldi. İlk orta ve Lise eğitimimi Aksaray Ortaköy’de yaptı. 1992 yılında Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya bölümünü kazandı. 1996 yılında mezun oldu. Aynı yıl Konya Kulu ilçesinde öğretmenlik mesleğine başladı. 1997 yılında Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya bölümünde Araştırma görevlisi olarak çalıştı. Yüksek lisans ve doktora eğitimimi 2008 yılında tamamladı. 2009 yılı Mayıs ayından itibaren Mustafa Kemal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya bölümü Biyokimya Anabilim Dalında Y. Doç. Dr. ünvanı ile öğretim üyeliğine atandı. Halen aynı görevi yürütmekte. Ahmet Can ve Yusuf Yiğit isimli İki erkek evladı var.

Kamuoyunda AK Partiden Milletvekili aday adaylığı konuşulan ancak şu ana kadar bu konuda bir açıklama gelmeyen isim ise Avukat Hüsnü Güneş.

Nevşehir’de sporun alt yapısını güçlendirmek ve ilimizden Milli sporcuların çıkarılmasına maddi manevi destek olmak amaçlı olarak kurulan Kapadokya Spor Kulübünün başkanlığını yürüten hukukçu Hüsnü Güneş, Milletvekilliği aday adaylığı yarışında dikkat çeken isimlerden biri olmaya aday.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kim - 4 yıl önce
hasan ünver hariç ak partili yüreği temiz, kendini ak partili hisseden herkes aday olabilir ama hasan ünver asla çünkü ak partiden çok şey aldı ama hiç bir şey vermedi vermezde olursa ak partinin oyu 20.000 azalır
Avatar
Flaş flaş - 4 yıl önce
Süpriz aday kimmi?? Tabiki ben
Avatar
nevsehirli - 4 yıl önce
ankara burokrasisinde ve siyasetinde agirligi olan bir isim geliyor. bu isimlerden birisi degil kesinlikle. bunlarin gayesi reklam.