banner461
banner195

AK Parti'de aday olamayacaklar belli

Aday adaylığı süreci tamamlandı ama partiden veto yiyecek isimler de belirlenmiş durumda..

AK Parti'de aday olamayacaklar belli
22 Şubat 2015 Pazar 19:08

banner143
banner134

 Aday adaylığı süreci tamamlandı ama partiden veto yiyecek isimler de belirlenmiş durumda.. 

AK Parti'nin mevcut milletvekilleri de Haziran ayında yapılacak seçimlerde aday adayı olmak için genel merkeze başvuruda bulundu. Adaylar belirlenirken il il vatandaşlarla yapılan ve önümüzdeki günlerde tekrar yapılacak kamuoyu araştırmaları belirleyici olacak. Peki mevcut vekillerin durumu ne olacak?
Edinilen bilgiye göre, partinin aday adaylığı başvurusu yapanlar ile mevcut milletvekilleri arasında paralel yapıya sempati duyan milletvekili, iş adamı, üst düzey yönetici ve akademisyen isimler çok sıkı bir araştırmadan sonra belirlenecek ve asla aday olarak gösterilmeyecek. Öte yandan Gülen Cemaati'yle içli dışlı olan ve kendini gizlemeye çalışan isimlerin, milletvekilleri tarafından tek tek tespit edilerek genel merkeze bildirildiği söylenmekte. 
Anlaşılacağı üzere, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu'nun paralel yapıyla mücadele konusundaki kararlılıkları aday belirleme sürecine de belirgin bir şekilde listelere yansıyacak. Hatta dönemin Başbakan’ı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Temmuz’da Köşk adaylığını açıkladığı tarihten sonraki grup toplantısında AK Partilileri açık bir şekilde uyarmış, partinin 2015 seçimlerinde izleyeceği aday belirleme kriterinin sinyalini de vermişti. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
gizliden gidenler hop balaaaaa. - 3 yıl önce
kendini gizlemeye çalışan yani gizliden gidenlere derin bir mesaj. allahım sen ne büyüksün herkezin ipi pazara.
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce
elenenlerin ilk sırasına yazın o zaman fatih yakutu