banner461
banner195

AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na Suç Duyurusu

AK Parti Nevşehir İl Teşkilatı tarafından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında "milletin anasını belleyenlerin adayı" sözleri nedeniyle dava açıldı.

AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na Suç Duyurusu
08 Ağustos 2014 Cuma 12:05

banner143
banner134

 AK PARTİ’DEN KILIÇDAROĞLU’NA SUÇ DUYURUSU

AK Parti Nevşehir İl Teşkilatı tarafından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında "milletin anasını belleyenlerin adayı" sözleri nedeniyle dava açıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için kullandığı "milletin anasını belleyenlerin adayı" sözleri nedeniyle AK Parti Nevşehir İl ve Merkez İlçe Teşkilatı tarafından suç duyurusunda bulunuldu.

Sabah saatlerinde Nevşehir Adliyesi önüne gelen AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz, Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Rauf Yanar ve yönetim kurulu üyeleri suç duyurusunun ardından gazetecilere yaptığı açıklamada; “Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan milletin ve teşkilatımızın adayıdır” dedi.

Anaların Türk toplumunda farklı bir yere sahip olduğuna dikkat çeken Tanrıver; “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Erdoğan milletin adayı değil, olsa olsa milletin anasını belleyenlerin adayıdır.” Şeklinde hakaretleri basın yayın organları aracılığıyla gerçekleştirmiştir. Kemal Kılıçdaroğlu’na Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın halktan bağış desteği istediği, kendilerinin Ekmeleddin İhsanoğlu için böyle bir destek isteyip istemeyecekleri yönündeki sorulan soruya, “Erdoğan bu desteği niye istiyor? Sıfırlayamadığı dolarları, Euroları, liraları var. Milletin anasını belleyen iş adamları var. Onlarla beraber yola çıktı. ‘Erdoğan Milletin adayı değil, olsa olsa milletin anasını belleyenlerin adayı demek lazım” şeklinde cevap vermiştir. Bu açıklamalar Türk toplumunda ve Ak parti teşkilatında büyük bir tepkiyle kınanmıştır.  Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan milletin ve teşkilatımızın adayıdır. Türk anası kutsaldır. Türk toplumunda anaların yeri farklı olup dünyada ana ismiyle anılan bir tek vatan ise Anadolu’dur. Annelerimize verdiğimiz değer ile şüphelinin verdiği değer ortadadır. Kutsal değerlerimiz olan annelerimize bu şekilde yapılan hakaret ve söylemler nedeniyle şüpheliden TCK’nın ilgili hükümleri nedeniyle şikayetçi olma zorunluluğu doğmuştur” diye konuştu.

Tanrıver, suç duyurusunun sonucuna göre tazminat davası açabileceklerini de sözlerine ekledi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
AHMET YILMAZ - 4 yıl önce
bu resi̇mdeki̇ kardeşleri̇m genel başkanlari her gün hakaret ederken i̇zli̇yorlar yandaş mütahi̇ti̇n sözünü duymuyorlar yazik bu karedeki̇ arkadaşlar utanilacak i̇şlere i̇mza atiyorlar bu vadandaşi ahmak zandeni̇yorlar.e be kardeşi̇m seçi̇m seçi̇m di̇ye bi̇zi̇m paralarimizi sokakta reklamlar harciyanlara haram olsun hakkimiz.
Avatar
KAZIM DURU - 4 yıl önce
sanmayin i̇kdi̇dar bi̇zde yarin bu şi̇kayet edenlerde adli̇yede mali̇yede sira i̇le geli̇r kanun önüne...
Avatar
Yandaş Medya - 4 yıl önce
artık kılıçdaroğlu günlerce uyuyamaz. mahvetmişler adamı.
Avatar
R.K - 4 yıl önce
fotoğrafa bakinca güldüm sadece:))) kemalali sevmem ama bu fotoğraftan 2kişiyi çikar cuk oturmuş :))
Avatar
Ahmet DEDEBAG - 4 yıl önce
10 Agustosda kimi tıpış tıpış verecek oyunu, kimi de içinden gelerek halkin adamina buyuk lidere oy verecek.
Avatar
hasan - 4 yıl önce
a. yılmaz utanmadan daha fetoşub peşindemi koşuyon para sizde himmeti siz yedinizzz
Avatar
Narli şehirlioğlu - 4 yıl önce
Helal olsun verin kayseri pastirmasini yedi bizde patates dagitalim kilictaroglunun parasiyla onun hayrina..