banner461
banner195

AK Partili belediyelerin karnesi çıkartılıyor

Vekil adaylarının belirlenme sürecinin devam ettiği AK Parti'de, 30 Mart'ta göreve gelen belediye başkanlarının 'vaat-icraat karnesi' çıkarılıyor.

AK Partili belediyelerin karnesi çıkartılıyor
04 Nisan 2015 Cumartesi 17:31

banner143
banner134
  Yoğun aday mesaisinin sürdüğü AK Parti'de bir yandan da yerel yönetimler için çalışma yürütülüyor. AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül koordinasyonunda yürütülen çalışma kapsamında belediye başkanları gruplar halinde Genel Merkez'de ağırlanıyor. Çalışmayla seçim öncesi verilen sözlerden ne kadarının tutulduğu tespit edilirken, tutulamayanların gerekçeleri de raporlar halinde değerlendiriliyor. Ayrıca halkın başkanların icraatlarına bakışı da dikkate alınıyor. İl il yapılan anketlerle, belediye başkanlarının çalışmalarının ne kadar halka ulaştığı, vatandaşların başkanların performansından memnun olup olmadığı ölçülüyor. 

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcıları da, kendi bölgelerindeki başkanlarla ilgili değerlendirme raporlarını sunuyor. Bütün bu bilgiler ışığında belediye başkanlarının performansı analiz ediliyor. Başarılı bulunanlara Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun teşekkürleri iletilirken, performansı düşük olanlar, genel seçimlerde elde edilecek başarıda yerel yönetimlerin çalışmalarının büyük payı olduğu hatırlatılarak uyarılıyor. Ayrıca çok başarılı hizmetlerde bulunmalarına karşın, bu hizmetlerinin halk tarafından tam bilinmediği tespit edilen başkanlardan da gerekirse ev ev dolaşılarak icraatlarını anlatmaları isteniyor.

Türkiye

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
krldg - 3 yıl önce
Sahiden iki tane koprulu kavsak projesi vardi başkanın. Ne oldu bilen var mi?
Avatar
filinta mustafa - 3 yıl önce
abi kesinlikle koltuğa oturup yatan bel başk tespit edilsin. yatmak yok partisi ne olursa olsun.