banner461
banner195

Akil İnsanlar Heyeti Nevşehir’de Programı Yarıda Keserek Ankara'ya Gitti…

Nevşehir'e gelen Akil İnsanlar İç Anadolu Heyeti Başkanı Ahmet Taşgetiren, programı yarıda bırakarak İçişleri Bakanı Muammer Güler ile görüşmek üzere Ankara'ya gitti.

Akil İnsanlar Heyeti Nevşehir’de Programı Yarıda Keserek Ankara'ya Gitti…
18 Nisan 2013 Perşembe 22:15

banner143
banner134

 Nevşehir'e gelen Akil İnsanlar İç Anadolu Heyeti Başkanı Ahmet Taşgetiren, programı yarıda bırakarak İçişleri Bakanı Muammer Güler ile görüşmek üzere Ankara'ya gitti.

Çalışmalarına Konya'dan başlayan, Karaman ve Kayseri'de devam eden heyet buralarda bazı sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların tepkisi ile karşılanmış ve medyaya bu görüntüler yansımıştı. Bugün Nevşehir'de de aynı tepkilerle karşılaşan Akil İnsanlar Heyeti, tepkilere cevap vermekte zorlandı.

Akil İnsanlar İç Anadolu Heyeti'nin, Nevşehir'de sivil toplum örgütleri temsilcileri ile bir araya geldiği toplantı, ilginç tartışmalara sahne oldu. Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Başkanı Ramazan Çiftçi'nin, konuşması sırasında sarfettiği, "Dünün teröristleri bugün başımıza milliyetçi kesildi." sözleri salonda bulunan Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur'un tepkisini çekti. Uğur, "Kim bu teröristler, açıklamazsan namertsin" derken, bazı katılımcılar da bu konuşmaya tepki gösterdi. Sözle atışmaların sertleşmesi üzerine saloda bulunan polisler ortalığı sakinleştirmeye çalıştı. Toplantı, bu tartışmaların ardından devam etti.

 

Toplantı sonrası bir değerlendirme yapan heyet üyesi Beril Dedeoğlu, çalışmalar sırasında çok akılcı öneriler getirildiğini, ancak bunun yanında öneri getirmeden tepkilerini dile getiren kesimlerin de olduğunu belirterek, "Bu çalışmalarla toplumun haritasını çıkartıyoruz. Bugüne kadar çözümü hep yukarıdan bekleyen insanlara, gelin birlikte çözüm bulalım diyoruz." şeklinde konuştu.

 

Dedeoğlu, Ahmet Taşgetiren'in, ara rapor vermek üzere Ankara'ya döndüğünü, Kayseri ve Nevşehir'de yaşanan tepkilerin de bu raporda yeralacağını sözlerine ekledi. Heyet, daha sonra Nevşehir Üniversitesi öğrencileri ve öğretim üyeleri ile bir araya gelerek, Nevşehir çalışmalarını tamamladı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
seçkin kurt - 5 yıl önce
dua etsinler hastaydım bıraz gelemedım gelse o dedemanı bırbırıne katacaktım bırde oturmuslar çay kahve ıcıyolar verıs ester ılacını .....
Avatar
Terazi - 5 yıl önce
yolunuz acik olsun.allah yar ve yardimciniz olsun guzel insanlar, nevsehirliler olarak sizi gormekten gurur duyduk.
Avatar
ali - 5 yıl önce
iyi de gelenin keyfi için geçmişe kalkıp söversek mehmet akif in nasıl torunu oluruz.
Avatar
Süleyman Kayıkçı - 5 yıl önce
nevşehirli hemşehrilerimle gurur duydum....
Avatar
mehmetali - 5 yıl önce @seçkin kurt
memleketimize 4 aydır şehit gelmiyor. sanırım bu durum sen ve senin gibileri rahatsız etti. şehit cenazesi görmekten mutluluk duyan sen ve senin gibiler artık son zamanlarını yaşıyor, bütün gürültünüz bu yüzden. hastaymışda falanda filanda. geç oraları geeeçç,,, türkiyem artık sizin gibilerden kurtuluyor.
Avatar
Mehmet - 5 yıl önce
akil insanlar öyle ya da böyle bu kanın durması için yurdu dolaşan ve milletin nabzını tutmaya çalışan insanlardır. bu insanları gönülden destekliyor, tepki gösterenleri kınıyorum.
Avatar
ENDER - 5 yıl önce
şehit ailesi dernek başkanlığına yakışmayan bir tutum tam bir pravakatör orada herkes yapıcı olmak zorunda ama adam provakötörlük yapıyor.geçmişi irdelersen zaten bu olay çözülmez. nerde ise tererüstleride ilahlaştıracaktı.
Avatar
MURTAZA - 5 yıl önce
pkk artik bitmiştir. yeni militan bulamiyorlar. geçen yaz şemdinlide sadece bin tane pkk li ölü ele geçirildi. kara paranin üzerine gidildi. yârdim yataklık yapanlar kck davalarinda içerideler. son çirpinişlari . terörle mücadele biterse yeniden güç kazanip saldıracaklar. bunlarida bir tarafa yazin.