banner461
banner195

Antalya-Nevşehir hızlı tren uygulama projesi programa alındı

Geçtiğimiz hafta Nevşehir Milletvekillerimiz Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ı ziyaret ederek kendileriyle Gerek Antalya-Nevşehir arası Hızlı Tren projesi gerekse Kapadokya Havalimanı konusundaki taleplerini dile getirdikleri görüşmelerin ardından Müjdeli haberler üst üste gelmeye başladı...

Antalya-Nevşehir hızlı tren uygulama projesi programa alındı
28 Ocak 2014 Salı 22:19

banner143
banner134
Konu hakkında FİB Haber.Com 'a açıklamalarda bulunan AK Parti Nevşehir Milletvekili Av.Ebubekir Gizligider, Geçtiğimiz hafta Milletvekili Arkadaşlarımız Valimiz ve Belediye Başkanımızla birlikte malumunuz üzere Ekonomi Bakanımız Sn. Nihat Zeybekçi ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'la bir araya gelerek İlimiz Nevşehir'e düşündüğümüz projeler ve hizmetler hakkında görüşmelerde bulunmuştuk.

"Antalya-Konya-Nevşehir-Kayseri güzergahındaki hızlı demiryolu projesinin, uygulama projesi yapılmamıştı, bu yıl uygulama projesi yatırım planına alınarak bu yıl yapılacak diyen Gizligider, sözlerini şöyle sürdürdü:

Bugün itibarıyle Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ın açıklamalarıyla Antalya-Konya-Aksaray-Nevşehir ve Kayseri  hızlı tren hattı uygulama projesi bu yıl yapılacak.Ayrıca,

Nevşehir ve Kapadokya ya bir hayırlı haber daha!

Nevşehir İstanbul Uçuşlarımız yaz tarifesinde günde üç frekans oldu.Dün itibariyle uçuşlar satışa açıldı.Günde üç kez İstanbul ve 30 Nisan dan itibaren Günde Bir kere Antalya uçuşlarıyla artık Ulaşımda Nevşehirimiz hak ettiği hizmetleri birer birer alıyor. Nevşehir ve Tüm Kapadokyamıza hayırlı olsun dedi.

GizligidBundan sonraki süreçte de Milletvekili Arkadaşlarımızla birlikte elbette her konuyu istişare ederek Nevşehirimize katkı sağlamaya devam edeceğiz." dedi.

Allah hayırlı uğurlu etsin. Buradan Başta Başbakanımız ve Nevşehir Milletvekilleri Arkadaşalrımız olmak üzere emeği geçen herkesten Allah razı olsun... Durmak Yok Hizmete Devam...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ecevit citak - 4 yıl önce
Nevsehir bolgesinde en geri kalmis bolge olarak nevsehir dir belediye baskanlari uyusunlar dahaa
Avatar
hızlı tren - 4 yıl önce
hat güzergahı belli oldu ellaaam artık kimlerin arsasının dibinden geçerse tesadüfen
Avatar
- 4 yıl önce @
iyi gelişme ama üzerinde daha çok çalışılması gerek. tren başka şeye benzemez. şehri böldümü geride kalan bölge sorunlu olur.
Avatar
hasan er - 4 yıl önce
planlanan hat nevşehir içinde nevşehirin gelişimine engel durumda. bu konunun ciddi şekilde incelenmesi ve nevşehirin gelişimini engellemeyecek şekilde yeniden planması gerekli.
Avatar
hasan er - 4 yıl önce
merkez çat kasabası tren yolunun arkasında kalıyo. tren yolunun kenarları hapisane duvarı gibi tellerle örülecek. proje çatın arkasında kalacak şekilde yeniden revize edilmesi.
Avatar
- 4 yıl önce
nevşehir için çok süper bir yatırım. proje ve hattın nerden geçeceği çevre şehircilik il müdürlüğünün sitesinde var.
Avatar
hüseyin tanrıgül - 4 yıl önce
nevşehire yakışmayan tek başkan adayı hasan önver
Avatar
hasan er - 4 yıl önce
çattan sonra dahada kötü. çevre yoluna paralel devam ediyo. nevşehirin 10 yıl sonra gidecek yeri kalmayacak proje böyle kalırsa. çözüm basit çatın arkasından alacaksın planlanan istasyona bağlayacaksın. nevşehirin 50 yılını kurtaracaksın. bu kadar basit.