banner461
banner195

Bahçeli'den öğrenciler provokasyona gelmeyin uyarısı...!

Üniversite öğrencileri arasında çıkartılmak istenen Türk-Kürt kavgaları konusunda provokasyonlar için teşkilatını ve ülkücü gençliği uyaran MHP Lideri Bahçeli'nin öngörüsünde ne kadar haklı olduğu bir kez daha bu kez Nevşehir de yaşanan olaylarda ispatladı. MHP lideri Devlet Bahçeli, son günlerde Türk-Kürt kavgası çıkarmak için üniversitelerde planlanan oyunlara dikkat çekerek Teşkilatını uyardı.

Bahçeli'den öğrenciler provokasyona gelmeyin uyarısı...!
30 Nisan 2014 Çarşamba 15:06

banner143
banner134

BAHÇELİ'DEN TEŞKİLATA PROVOKASYON UYARISI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bu olayları daha önceden sezinleyerek uyarmıştı.İşte Bahçeli den bu oyuna ilişkin yapmış olduğu o ibretlik provokasyon uyarısı:

Bahçeli: Sokak karanlık, kirli ve kanlıdır...

Bahçeli,Erzurum'daki son olaylar üzerine  teşkilatları bir genelge ile uyardı.
Türkiye'nin nazik ve hassas bir dönemden geçtiğini belirten Bahçeli parti teşkilatına, "her türlü ajitasyona, provokasyona, taciz ve komplolara dikkat ederek, ateşle oynayanlara karşı son derece uyanık durulması, her zaman olduğu gibi sağduyu ve soğukkanlılık çizgisinden çıkılmaması" uyarısında bulundu.
 
"BDP'li milletvekillerinin, dokunulmazlıklarının kaldırılmasıyla ilgili fezlekenin bir an önce sonuçlandırılması ve adaletin vicdanları rahatlatması büyük Türk milletinin en önemli beklentisidir. Gelişmeler, ülkemizde sürdürülen ve elebaşları belli olan tahrik kampanyasının bundan sonra daha da tırmanacağına işaret etmektedir. Bilhassa milliyetçi-ülkücü hareketin kavga ve gerginliklere dahil edilebilmesi için işbirlikçi ve bölücü çevrelerin her yolu deneyeceği yaşanan olaylarla teyit edilmiştir.

PKK/KCKnın Üniversite Planı Devrede mi?

ÜNİVERSİTELERE DİKKAT!

Kandil Dağı'ndan sürüler halinde şehirlere intikal eden teröristlerin, başta üniversiteler olmak üzere her yerde çıbanbaşı olmaya ve eylem sahalarını genişletmeye ahlaksızca gayret edecekleri iyice netleşmiştir. Son günlerde bazı üniversitelerde, milliyetçi-ülkücü öğrencilerin alçakça saldırılara maruz kalması ve hükümetin de terörist faaliyetleri siyasi felç içinde izlemesi kimlerle aynı yolda buluştuğunu göstermesi bakımından ibretliktir.

Üniversite yönetimlerinin PKK'nın fakülte veya yüksek okullarda yuvalanmalarına sessiz kalması ve göz yumması akademik hayatın ahlak, adalet ve insani taraflarıyla bağdaşmamaktadır. YÖK Başkanı, rektörler ve dekanlar, Türkiye'nin eski filmleri tekrar seyretmesini isteyen çevrelere karşı duyarlı ve tepkili hareket ederek, bölücü militanların üniversitelerde at koşturmalarına müsaade etmeyecek iradeyi sergilemeleri beklentilerimiz arasındadır."
 
"ÜLKÜCÜ GENÇLER SAHİPSİZ DEĞİLDİR"
 
Bahçeli, bölücü terör örgütü üyesi ve sempatizanlarının, eğitim özgürlüğünü engelleyen ve okuma hakkını gasp eden eşkıyaların adli ve idari anlamda peşlerinin bırakılmaması gerektiğini ve medyanın da bu konuda objektif bir tutum takınması gerektiğini ifade ederek, "Unutulmaması lazım gelen husus, milliyetçi-ülkücü gençliğin kesinlikle sahipsiz olmadığıdır. Toplumsal kargaşanın, artan sürtüşme ve saldırganlıkların geri dönülemeyecek bir noktaya gelmemesi bakımından, AKP Hükümeti ve Cumhuriyet savcıları üniversitelere sinmiş PKK'lı canilere karşı tedbir geliştirmeli ve gerekli müdahaleyi gerçekleştirmelidir" değerlendirmesinde bulundu.
 
"ÜLKÜCÜLER DİKKATLİ OLUN"
 
Tüm teşkilat yöneticileri ve mensuplarını yayımladığı genelge hükümlerine harfiyen uymaları konusunda uyaran Bahçeli, genelgesinde şunları kaydetti:
"Kaynağı, menşei ve nedeni ne olursa olsun her türlü kavga, gerginlik ve kutuplaşma süreçlerinden uzak durulacak, tehdit, şantaj ve saldırılar karşısında güvenlik güçlerinin devreye girmesi gecikmeksizin talep edilecektir.
Türkiye nazik ve hassas bir dönemden geçmektedir. Bu yüzden etnik ve mezhep temelli kıvılcımların, ideolojik ve siyasi karşıtlıkların alev alması büyük olaylara ve badirelere yol açacaktır. Türkiye ve Türk milletinin huzur ve güvenliğinin kaybolması amacıyla çok yönlü kışkırtmalardan medet uman mihrakların boş durmayacağı da unutulmamalıdır. Bu kapsamda her türlü ajitasyona, provokasyona, taciz ve komplolara dikkat edilecek, ateşle oynayanlara karşı son derece uyanık durulacak, her zaman olduğu gibi sağduyu ve soğukkanlılık çizgisinden çıkılmayacaktır.
 
"GENELGEYE UYUN" UYARISI
 
MHP'nin bünyesini karıştırmaya, birliğini ve dirliğini yarmaya çalışanlar dün olduğu bugün de faaldir. Değerlerimizi kullanarak bizdenmiş gibi görünenlerin, anılarımızı istismar ederek bizim gibi olmaya çabalayanların dedikodu, asılsız, temelsiz haberlerle iç yapımızı sabote etmeye kalkışacakları açıktır. Bu nedenle uydurulmuş haberlere, maksatlı yorumlara, iftira mahiyetli görüşlere ve kişileri yıpratma odaklı yaklaşımlara katiyen itibar edilmeyecektir."
 
Genel Başkan konuşmaları, mesajları ve beyanlarıyla birlikte, Genel Merkez açıklamaları, duyuruları, Merkez Yönetim Kurulu ve Başkanlık Divanı kararları ve Meclis faaliyetleri titizlikle takip edilmesi ve bunlara uygun hareket edilmesi istenilen genelgede, "Milliyetçi Hareket Partisi 10. Olağan Büyük Kurultayı demokratik bir ortam ve hoşgörü ikliminde gerçekleşmiş ve bu süreç artık geride kalmıştır. İlçe, il ve Büyük Kurultay takvimi boyunca tercihi ve düşüncesi ne olursa olsun, önümüzdeki dönemde iyi niyet ve samimiyetle partimizin güçlenmesi ve büyümesi hedefine sadakatle bağlı kalan her dava arkadaşımla tam bir kucaklaşma ve bütünleşme her seviyede sağlanacaktır. Partimizin birlik ve bütünlüğünü bozmaya, temposunu yavaşlatmaya, yürüyüşünü aksatmaya, çalışmalarını sabote etmeye kalkışanlar hakkında ise parti tüzüğünün ilgili hükümleri anında ve eksiksiz olarak uygulanacaktır" ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
üniversiteli 50 - 4 yıl önce
merak ediyorumda ortallığı nedn karıştırmak peşindeler. acaba bu işin için de ülkenin 1. partisinin parmağı var mı ?
Avatar
Sağduyu - 4 yıl önce
yorumlardan korkmayın yangına benzinle gitmeyin ateş hepimizi yakar
Avatar
Admin - 4 yıl önce
94.123.142.82 ip li küfür yazan şahıs hakkında cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.