banner461
banner195

Bakan Davutoğlu Nevşehir'den Mutlu Ayrıldı

İlimiz de AK Parti Aday Tanıtım programına katılmak üzere Nevşehir’e gelen Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU'nu Kapadokya Tuzköy Havalimanın da Valimiz Mehmet CEYLAN, Nevşehir Milletvekilleri Ahmet Erdal FERALAN, Ebubekir GİZLİGİDER, Murat GÖKTÜRK,Nevşehir Belediye Başkanı Hasan ÜNVER ve çok sayıda partili vatandaş karşıladı.

Bakan Davutoğlu Nevşehir'den Mutlu Ayrıldı
08 Şubat 2014 Cumartesi 21:30

banner143
banner134

Nevşehir AK Parti Tanıtım toplantısı sonrası katılım ve coşkudan memnunluk duyduğunu belirten Bakan Davutoğlu Nevşehir deki programına katıldıktan sonra Karayolu ile Niğde’ye hareket etti....


Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Nevşehir'den Niğde'ye geçerek Ak Parti'nin il ve ilçe belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısına katıldı.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Nevşehir'den karayoluyla Niğde'ye geçerek Ak Parti'nin il ve ilçe belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısına katıldı. Burada bir konuşma yapan Davutoğlu, Nevşehir'den Niğde'ye gelirken yolda Bosna Hersek'teki son gelişmelerle ilgili Bosna-Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi üyesi Bakir İzzetbegoviç ile bir telefon görüşmesi yaptığını hatırlattı. Davutoğlu, "Türkiye artık sadece Türkiye değildir. Türkiye'nin kaderi artık sadece Türkiye'nin kaderi değildir. Türkiye'nin kaderi dünyada 'bize yardım eli uzatacak kimse yok mu?' diyen çığlık atan bütün mazlumların kaderidir. Onun için bu ülkeye sahip çıkmalıyız. Tarih boyunca insanlığa adalet kaynağı olmuş bu kaynaklara ebediyen sahip çıkacağız. Son günlerde yaşanan olaylar nedeniyle Bosna'dan, Somali'den dünyanın her yerinden şunu söylediler; 'Türkiye'de bazı şeylerin olduğunu biliyoruz. Şimdiye kadar başımız derde girerse Türkiye vardı diyorduk. ya Türkiye'ye bir şey olursa bize kim yardım eli uzatacak' dediler. Halkın ve hakkın rızasını almış olanlara bir şey olmaz diyorum" dedi.

Türkiye'nin 70 sente muhtaç olmaması için milli iradenin 30 Mart'ta daha güçle bir şekilde tecelli etmesi için çalışılması gerektiğini anlatan Davutoğlu, "Dünyanın her bir köşesindeki kardeşlerimiz için, ihtiyaç içerisinde olanlar için yardıma koşmaya çalışan bu insanlara, bu hükümete tereddüt göstermeden her türlü desteği ve duayı etmeye hazır mısınız? Siz Niğdeli hemşerilerim 30 Mart seçimlerinde yüzde 70'i aşarsanız bütün yurt dışı gezilerimi iptal edip önce Niğde'ye geleceğim" diye konuştu.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.