banner461
banner195

Balcı’nın Çağrısı Havada Kaldı

Nevşehir’e bağlı Derinkuyu ilçesindeki çiftçilerin büyük bir bölümünün patates üretiminden dolayı büyük bir borç yükü altında bulunduğunu kaydeden Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet Balcı, Patates borçlarına mutlaka el atılması gerektiğini söyledi.

Balcı’nın Çağrısı Havada Kaldı
29 Kasım 2013 Cuma 09:14

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’e bağlı Derinkuyu ilçesindeki çiftçilerin büyük bir bölümünün patates üretiminden dolayı büyük bir borç yükü altında bulunduğunu kaydeden Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet Balcı, Patates borçlarına mutlaka el atılması gerektiğini söyledi.

Yöre çiftçisinin patates üretiminden dolayı çok büyük bir maddi sıkıntı içerisinde yaşamak durumunda kaldığını vurgulayan Başkan Balcı, ilçenin % 35’e yakınının bu borçlar nedeniyle hacizlik olduğunu dile getirdi.

Çiftçinin borcunu ödemekten kaçmadığını ancak geçmiş yıllardan biriken tarımsal sulamadan kaynaklanan borçları nedeniyle borçlarını da zamanında ödeyemediğinin altını çizen Derinkuyu Belediye Başkanı Balcı, “İlçemizde ne yazık ki çiftçilerimizin büyük bir bölümü borç yükü altında ve haciz kapılarında çare arıyor. Patates üretiminden % 15, Fasülye üretiminden dolayı % 40 dolayında insanımız sıkıntısız. Ama geride kalan ilçe nüfusumuzun % 35’i hacizlik. Geçimini yapamaz hale düşmüş durumda. Yoksa borcunu ödemekten kimse kaçmıyor. Bu elektrik borçlarına hükümet bir an önce el atmalı. Belediyemizin su tahsilatları da son yıllarda oldukça düştü. Ve borç yükü altında boğulan çiftçilerimizden bizimde alacaklarımız epey çoğaldı. Ama alamıyoruz. 2 bine yakın kişi içerisinde bulunduğu maddi sıkıntılar nedeniyle il dışında çalışıyor” açıklamalarında bulundu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
DERINKUYULU - 4 yıl önce
syn baskanim senin arkanda bide iktidar rüzgari olsaydi derinkuyumuz çok deği̇şi̇rdi̇ allah yolunu acik etsi̇n
Avatar
derinkuyulu garip - 4 yıl önce
rabbım yolunu bahtını acık etsın balcı
Avatar
mustafa derinkuyu - 4 yıl önce
bület aksoy gelirse fırınlara fayas döşüşemiş