banner461
banner195

Başbakan Erdoğan 3 Dönem İçin Açık Kapı Bıraktı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Al Jazeera'ya verdiği röportajda ilk kez partisinin 3 dönem şartı ile ilgili açık kapı bıraktı.

Başbakan Erdoğan 3 Dönem İçin Açık Kapı Bıraktı
12 Şubat 2014 Çarşamba 20:24

banner143
banner134

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Dolmabahçe'deki ofisinde Al Jazeera'ya konuştu.Erdoğan, yolsuzluk ve rüşvet operasyonundan Kürt sorununa, Gezi Parkı eylemlerinden cumhurbaşkanlığı seçimlerine pek çok konuda soruları yanıtladı.Başbakan'ın röportajında dikkat çeken kısım ise Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili yaptığı açıklamaydı. Kendisinin 3 dönem şartı ile ilgili bir girişimi olmayacağını ifade eden Erdoğan, 'arkadaşlar isterse 3 dönem şartı kalkabilir' mesajı verdi.

Erdoğan'ın sözlerinin satır arasındaki 3 dönem mesajı:"ARKADAŞLARIMIZ İSTERSE 3 DÖNEM ŞARTI KALKAR" MESAJI"Ağustos ayında Cumhurbaşkanlığı Seçimi var. Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili olarak partimizin vereceği karar bizim için baş göz üstündedir. Ama şu anda bizim hedefimiz 30 Mart seçimleri. 30 Mart seçimine endeksli olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Partimizdeki kuruluşta aldığımız prensip kararı üç dönem arka arkaya milletvekili olan bir dönem ara vermek durumundadır. Ondan sonra tekrar aday olabilir. Bu şu anda bizim partimizde geçerlidir. Bu kararı değiştirebilecek merci de partimizin genel kuruludur. Başka bir merci de bunu değiştirmez.

Ben kendim böyle bir teklifi asla getirmem


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.