banner461
banner195

Belediye Başkanı ve 4 Kişi Gözaltına alındı

Kayseri’de, Ağırnasi Belediye Başkanı İsmail Mete ve 4 belediye çalışanı gözaltına alındı

Belediye Başkanı ve 4 Kişi Gözaltına alındı
19 Haziran 2013 Çarşamba 17:03

banner143
banner134

 Kayseri İl Jandarma Alay Komutanlığı’na bağlı ekipler, 6 aydır sürdürdükleri tahkikat sonrasında, Belediye Başkanı başta olmak üzere toplam 5 kişiyi gözaltına aldı. 


Kayseri'nin merkez Melikgazi İlçesi Ağırnas Beldesi Belediyesi’nde ihbar üzerine başlatılan operasyonda Belediye Başkanı MHP’li İsmail Mete ve 4 belediye çalışanı gözaltına alındı.

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı, ihbar mektubu üzerine başlattığı, 4 aydan bu yana devam eden inceleme sonunda Belediye Başkanı İsmail Mete ve 4 belediye personelini gözaltına alırken, bilgisayar ve evraklara el koydu. İhbar mektubu ve halktan gelen şikayetler üzenine başlatılan operasyonda başkan ve çalışanların rüşvet almak, usulsüz bağış toplamakla suçlandığı belirtildi. Olayla ilgili soruşturma sürerken başkan ve 4 çalışanının bugün adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.
Gerçekleştirilen baskında Ağırnas Belediye Başkanılğı’na ait bilgisayarlara el konulurken, Belediye Başkanı İ.M. başta olmak üzere, belediyede görev yapan Fen İşleri, Muhasebe, Yazı İşleri Müdürleri ile tahsildar gözaltına alındı.Jandarma ekipleri 50’nin üzerinde şikayetleri dinlerken, belediye başkanı ve 5 memurun rüşvet almak, usulsüz bağış toplamak konularından suçlandığı öğrenildi. Gözaltındaki zanlıların ifadelerinin alınmasına devam edildiği ve zanlıların yarın ifadelerinin bitimi sonrasında mahkemeye sevk edileceği öğrenildi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Vatan - 6 yıl önce
Normal böyle şeyler daha çok görürüz. Seçim yaklaşıyor MHP nin oylar artıyor akp nin secim politikası
Avatar
sari - 6 yıl önce
Alıştık artık bu siyasete istedikleri kadar ugrassinlar bakalım şikayet edenler de koltuk sevdalısı dir yüzde yüz
Avatar
neden hiç - 6 yıl önce
akp li belediyeler inceleme altına alınmaz, bende burdan ihbar ediyorum, mutlaka yolsuzluk yapan belediye vardır. araştırın