banner461
banner195

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’den Nevşehirli Bimscilere Müjde…!

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün Nevşehir Heyetini makamında kabul etti.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’den Nevşehirli Bimscilere Müjde…!
12 Aralık 2012 Çarşamba 16:59

banner143
Nevşehir Heyeti Bilim Sanayi Bakani
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehir Milletvekillerimiz önderliğinde Nevşehir Üniversitemiz ve bimsciler Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Nihat Ergün’ü makamında ziyaret ederek bimscilerin sorunlarını dile getirmişlerdir.

 

Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Filiz Kılıç,Nevşehirli iş Adamları Musa Ertaş,Serhat Sonugelen ve Dağaslan Turgay Özaltın dan oluşan Nevşehir Heyeti TBMM Nevşehir Milletvekillerimiz Erdal Feralan,Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider ile bir araya geldiler.

 

Nevşehir Milletvekillerimiz Üniversitemiz ve bimscilerin ortak laboratuar kurma çalışmalarını dile getirerek Bakanlığımızdan destek talebinde bulunmuşlar Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız Sayın Nihat Ergün ise yapılacak laboratuar için hibe ile destekleme sözü vermişlerdir.

 

Üniversite ile sanayi iş birliğini daha üst düzeylere getirecek laboratuar Nevşehir Milletvekillerimizin gayret ve çabaları sonucu ilimize kazandırılmış olacaktır.

 

Pomza-bims Türkiye genelinde, Orta ve Doğu Anadolu Bölgelerinde toplam 9 milyar m3 civarında rezerv mevcuttur. Nevşehir yöresindeki pomza-bims yatakları, kalite açısından dünya standartları üzerindedir.

 

Laboratuar, teçhizat ve donanımı itibariyle Türkiye’de tek olup bütün ülkenin kullanımına acık olacaktır. Bu laboratuarda sadece mevcut pomza –bimsin analizi yapılmayacak aynı zamanda pomza-bims sektörünün gelişmesi için AR-GE faaliyetide yürütülecektir.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Yusuf ŞAHİN - 5 yıl önce
hem nevşehir'li, hem de bilim, sanayi ve teknoloji bakanlığı personeli olarak sayın milletvekillerimizi, sayın rektörümüzü ve bims sektöründe faaliyet gösteren değerli sanayicilerimizi bu çalışmalarından ve birlikteliklerinden dolayı tebrik ediyorum...
Avatar
EDİP AVŞAR - 5 yıl önce
hem nevşehir'li hem bimsçi hemde akparti arge den sorumlu il başkan yardimcisi olarak bu gelişmeden mutlu olduğumu belirtir. bu ve buna benzer çalişmalarda emeğimi esirgemeyeceğimi ilgililere bildiririm.!!!!