banner461
banner195

CHP 91. Kuruluş Yıl Dönümünü Nevşehir'de Kutladı

CHP Nevşehir İl Başkanı Mehmet Değirmenci, Türkiye´nin CHP´ye ne kadar ihtiyacı olduğunun her geçen gün daha net bir şekilde ortaya çıktığını söyledi.

CHP 91. Kuruluş Yıl Dönümünü Nevşehir'de Kutladı
09 Eylül 2014 Salı 21:05

banner143
banner134

 CHP´nin 91. kuruluş yıldönümü nedeniyle Hükümet Konağı önünde düzenlenen törene CHP Nevşehir İl Başkanı Mehmet Değirmenci, Merkez İlçe Başkanı Semasi Yücel, Gençlik ve Kadın Kolları teşkilatları, parti yöneticileri ve partililer katıldı.

CHP nin kuruluşunun 91. Yılı nedeni ile Avanos ta da Atatürk Anıtına çelenk sunuldu ...

 

Program Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başlarken daha sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla devam etti. Çelenk koyma töreninin ardından partililere hitap eden İl Başkanı Değirmenci; CHP´nin programındaki anlamlarıyla; başta Kurtuluş Savaşı olmak üzere, özgürlük hareketlerinden, emek mücadelesinden ve evrensel dayanışmadan kaynağını alan sosyal demokrasinin, `insan hakları, hukukun üstünlüğü, özgürlük, eşitlik, dayanışma, barışçıl ve adil bir dünya, emeğin yüceliği, sürdürülebilir ve dengeli kalkınma, gönenç, doğanın ve çevrenin korunması, çoğulcu ve katılımcı demokrasi´ değerlerine dayanan; kadın erkek eşitliğine inanan; bu değerleri gerçekleştirmeyi hedefleyen; devleti, kişilerin özgürlüklerini ve refahını sağlamaya yönelik bir hizmet aracı olarak kabul eden çağdaş demokratik bir sol parti olduğunu söyledi. Değirmenci: "Partimizin amacı; insan hakları ve hukukun üstünlüğüne; laik, çağdaş, katılımcı ve çoğulcu demokrasiye dayanan hakça bir düzen oluşturmak, ülkenin güvenliğini ve bütünlüğünü, ulusal birliği, ekonomik ve siyasal bağımsızlığı, yurtta ve dünyada barışı koruyup güçlendirmek, kuvvetler ayrılığına, bağımsız ve tarafsız yargıya dayanan bir hukuk devleti düzenini gerçekleştirmek, bireysel hak ve özgürlüklerin güvence altına alınmasını sağlamak, özgür bireyler arasında toplumsal dayanışmayı ve işbirliğini geliştirmek, her bireyin kendi kişiliğini ve potansiyelini geliştirmesinin önündeki engelleri kaldırmak, her türlü ayrımcılığa ve dışlanmaya karşı mücadele etmek ve bu tür işlemlere maruz kalan kişilerle dayanışma halinde olmak, bireylerin kültürel farklılıklarının kültürel zenginlik olduğunu göz önünde tutarak ve koruyarak bir arada yaşayabilecekleri ortamı ve koşulları sağlamak, yoksulluk ve açlıkla hak temelinde mücadele etmek, istihdam hedefine ulaşmak, sürdürülebilir ve dengeli kalkınmayı, insanca ve hakça bölüşmeyi ve toplumsal dayanışmayı sağlamak. Bu uğurda mücadele ediyoruz.. Hedeflerimizi sıraladığımızda, yaşadıklarımızla karşılaştırıp, ülkemizin CHP´ye ne kadar ihtiyacı olduğunu, olmasa nelerin daha kötü olabileceğini görüyoruz" dedi. 
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.