banner461

CHP Balıkesir Milletvekili Havutça, “PKK’ya Karşın Ülkedeki Tüm Kesimler Ortak Tavır Ortaya Koymalı”

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Nevşehir il teşkilatını ziyaretinde ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

CHP Balıkesir Milletvekili Havutça,  “PKK’ya Karşın Ülkedeki Tüm Kesimler Ortak Tavır Ortaya Koymalı”
09 Ocak 2016 Cumartesi 12:42

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Nevşehir il teşkilatını ziyaretinde ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İl Teşkilatını ziyareti öncesinde aslen Balıkesirli Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan’ı da makamında ziyaret eden CHP Balıkesir Milletvekili Havutça’ya ziyaretinde İl Başkanı Kamil Gülmez ve yönetim kurulu üyeleri de eşlik ettiler.

İl Teşkilatı ziyaretinde konuşan CHP İl Başkanı Kamil Gülmez, eşi Avanoslu olan Havutça’nın TBMM çatısı altında Nevşehir’in fahri milletvekili olduğuna dikkat çekti.

CHP’nin Nevşehir’de Milletvekilinin bulunmaması nedeniyle Balıkesir Milletvekili Namık Havutça’nın Nevşehir’in damadı olması itibariyle de fahri milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisinde ilimizin sorunlarını da takip edeceğini dile getiren İl Başkanı Kamil Gülmez, kendisine Nevşehir’i ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiklerini dile getirdi.

Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir’in ülke ve dünya turizmi açısından önemli bir merkez olduğuna vurgu yapan CHP Balıkesir Milletvekili Havutça, ülkenin barış ve istikrarı için terör meselesinin öncelikle çözüme kavuşturulması gerektiğine dikkat çekti.

Havutça, “Partimiz genel merkezinin görevlendirmesi ile Nevşehir’in fahri milletvekili olarak görev yaptım 4 yıl süresince. Kuşkusuz Nevşehir Türk ve Dünya turizminin önemli ve köklü merkezlerinden biri. Coğrafi bir miras. Efes ile Kapadokya iki önemli turizm merkezi. Bugün hak ettiği yerde olduğunu söylemek mümkün değil. AKP Dönemine baktığımızda bütün komşuları ile kavgalı, Suriye sorununu kendi iç meselesi haline getirmiş, Ülkemiz yol geçen hanı olmuş durumda. Suriye’den gelen 3.5 Milyon insana biz bakıyoruz. Diğer yandan Diyarbakır’da, Mardin de ve bazı güneydoğu illerinde yaşananlarla birlikte iç barışımızda büyük darbe almış durumda. Kuşkusuz bunun sorumlusu AKP Hükümetleri. Tamam analar ağlamasın, evlatlar ölmesin. İmralı ve Kandille ne görüştüklerini barış süreci dedikleri süreçte kimse 5 maddeyi sayamadı. Açılım denen süreç bu ülkenin Güneydoğusunu PKK’ya mı bırakmak dediğimizde gelinen durum ortada. Adamlar 5-6 metre yola çukur kazıp mayınlar döşerken bu ülkenin hükümeti kimdi?. Ülkemiz büyük bir kaosun yaşandığı bir ülke durumunda. Bu yaşananların ülke turizmine de Kapadokya bölgesine turizmine de yansımaması mümkün değil. Bunların bir an önce düzeltilmesi için çalışmalar yapılmalı. Önce kendi ülkemizde barış sağlanmalı. PKK’ya karşı tüm kesimlerin tavır ortak koyması lazım. Biz bu ülkede Kürtlerin TBMM çatısı altında kendilerini ifade etmesini destekliyoruz. Ama bunun meşru zemini meclistir” açıklamalarında bulundu.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.