banner461

CHP Lideri Kılıçdaroğlu Nevşehir’de...

Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmaları kapsamında Nevşehir'e gelen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Avanos Cumhuriyet Meydanında Avanos halkına seslendi.

banner503
31 Temmuz 2014 Perşembe 15:33

banner143
banner134

Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'dan Kapadokya Havalimanına bir saatlik gecikmeyle özel uçakla geldi. 

Havaalanında CHP Nevşehir, Avanos ve Gülşehir ilçe örgütlerince karşılanan Kılıçdaroğlu daha sonra, parti otobüsüne binerek, Avanos ilçesine geldi. Burada Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap eden Kemal Kılıçdaroğlu'nun otobüsünden Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun seçim şarkısı çalındı. Kılıçdaroğlu, konuşmasına "Buraya daha önce gelecektim ama şartlar müsaade etmedi ama işte geldim...

"Cumhurbaşkanlığı Seçimleri önemlidir. İstiyorum ki oraya oturacak kişi tarafsız olsun. Tarafsızlığına inanıyorsak seçeceğimiz adayın adı Ekmeleddin İhsanoğlu'dur. Cumhurbaşkanının temiz olması lazım. Gırtlağına kadar yolsuzluğa bulaşmamış olsun. Onun adı Ekmeleddin İnsanoğlu'dur. Her gün insanlar öldürülüyor, Gazze'de Irak'ta Suriye'de. Ortadoğuda batıda ağırlığı olan birinin Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturması lazım. Türkiye'yi Ortadoğu bataklığından kurtaracak biri olması lazım. Kimdir o? Ekmeddin İhsanoğlu'dur. İhsanoğlu'nu o koltuğa oturtmamız lazım. Ben çalışıyorum, siz de çalışın. Sandığa gidip Ekmeleddin beyi Cumhurbaşkanı seçeceğiz. Bu seçimler önemli. Ekmeleddin beyi Cumhurbaşkanı yapacağız. Bu koltuk leke kabul etmez. Aile boyu yolsuzluk yapanların, o koltukta işi yoktur. O koltuk temiz dürüst ve namuslu insanların koltuğudur. O koltukta benim bayrağım temsil edilecek. O koltukta Türkiye Cumhuriyeti temsil edilecek. 76 milyon insan,'evet o koltukta oturan benim cumhurbaşkanımdır' demelidir. O nedenle buraya geldim ve söylüyorum. Bu topraklar Bereketli topraklardır ne ekerseniz onu biçersiniz. Barış, kardeşlik ekelim. Ekmek için Ekmeleddin beyi seçelim. Ekmeleddin beyin batıda doğuda bir ağırlığı var. Cumhurbaşkanları az konuşur, öz konuşur. Yerinde konuşurlar, doğruyu konuşurlar. Gelin 10 Ağustos'a huzur ve barış içinde gidelim. Türkiye Cumhuriyeti'ne yakışan birini seçelim. Onunla onur ve gurur duyalım."

Sözü, Belediye başkanı İsmet İnce'ye getiren CHP genel başkanı kılıçdaroğlu, "İsmet bey CHP olarak seçildi. Kendisine şu söyledim Avanos'un belediye başkanısın hiçbir partiliyi ayırmayacaksın. Tüm Avanos'u kucaklayacaksın" diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından Avanos ilçesinde AK Partili belediye yönetiminden iki dönem sonra 7 oy farkla CHP'den Belediye Başkanı seçilen İsmet İnce'yi makamında ziyaret etti.

Belediye binasında CHP eski genel başkanlarından İsmet İnönü'nün ilçeyi ziyareti sırasında kendisine armağan edilen halı portreyi inceleyen Kılıçdaroğlu, parti otobüsüyle Nevşehir üzerinden Derinkuyu ilçesine geçti. 

 Kemal Kılıçdaroğlu Avanos Cumhuriyet Meydanında Avanos halkına seslendi.

Uçağının rötar yapması sonucu gecikmeli olarak Avanos’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim otobüsünden halka seslendi. Ziyarete Chp Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Niğde Millet Vekili, Chp İl Başkanı Mehmet Değirmenci, Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce, Avanos Chp İl Genel Meclis Üyesi Tayfun Ceyhan ve Avanos Chp İlçe Başkanı Alper İbaş hazır bulundular. Avanos’u ve Avanos’luları çok sevdiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ekmeleddin İhsanoğlu için oy istedi. Cumhurbaşkanı olacak kişinin bağımsız ve hiç bir partiye üye olmaması gerektiğini söyleyen genel başkan, Ekmel Beyin hiç bir partinin üyesi olmadığını hatırlattı. Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce’yi yanına çağıran Kılıçdaroğlu, önümüzdeki seçimlerde 6 oyla değil daha fazla oyla Chp’nin Avanos’ta devamlı yönetimde olmasını istedi. Konuşmasının ardından otobüsten inen Kılıçdaraoğlu buradan yürüyerek Avanos Belediyesi Hizmet binasına geçerek burada İsmet İnce’yi makamında ziyaret etti.

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Avanos’ta Halka Seslendi.

VİDEO 1

VİDEO 2

VİDEO 3

VİDEO 4

VİDEO 5

VİDEO 6


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
pakize - 6 yıl önce
mhp bayrakları yok böyle ortaklık olurmu be
Avatar
nevşehirli - 6 yıl önce
pakize hanım ben bayrak vereyimde evinizin balkonuna asın ;)