banner461
banner195

CHP’de Adaylık İçin Biçilmiş Kaftan

2015 Seçimlerinde Nevşehir’de iktidar partisinin göstereceği adaylar kadar muhalefet partilerinin göstereceği adaylarda büyük önem taşıyor.

 CHP’de Adaylık İçin Biçilmiş Kaftan
19 Kasım 2014 Çarşamba 16:47

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) 2015 Seçimlerinde Nevşehir’de iktidar partisinin göstereceği adaylar kadar muhalefet partilerinin göstereceği adaylarda büyük önem taşıyor. Üç dönemdir AK Partinin tulum çıkardığı Nevşehir’de CHP’nin göstereceği ilk sıra adayının halkın benimseyeceği, kişiliğinden emin olduğu bir ismin olması büyük önem taşıyor.

2002 Seçimlerinden bu yana muhalefet Partilerinin başarısız olduğu Milletvekilliği seçimlerinde özellikle son yerel seçimde Avanos ilçesinde AK Partili iki dönemlik Mustafa Körükçü hakimiyetine son veren Cumhuriyet Halk Partisinin göstereceği ilk sıra adayının kim olacağı merak konusu.

2011 Seçimlerinde Bülent Yumuş, Atılgan Çelebi ve Bülent Tekiner üçlüsünden bekleneni bulamayan Partinin bu anlamda ilk sıra adaylığı için akıllara gelen ilk isim Dr. Süleyman Kurt.

Daha önce Cumhuriyet Halk Partisinden Nevşehir Belediye Başkanlığı adaylığı söz konusu olan Dr. Süleyman Kurt, her ne kadar aslen Nevşehirli olmasa da Nevşehir’in sorunlarına partide yıllarca görev almış bir çok isimden daha hakim bir isim.

Bu konuda henüz kesin bir açıklamada bulunmayan ancak Parti kulislerinden edinilen bilgiye göre Cumhuriyet Halk Partisinden Milletvekilliği adaylığına sıcak baktığı belirtilen Dr. Süleyman Kurt’un halen sürdürdüğü görevler itibariyle de il genelinde CHP’nin oylarını ciddi oranda artıracak ve kendisine ciddi manada destek olunması durumunda da seçilebilecek bir isim olarak bakılıyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ha ha ha - 4 yıl önce
Gurban iderim CHP kemalide koysa nvş boş
Avatar
sakallı ahmet - 4 yıl önce
chp için en ideal aday av. ahmet kaya'dır.