banner461
banner195

CHP’li Vekilin enteresan açıklaması

Cumhuriyet Halk Partili Milletvekilinin Kapadokya’nın başkenti olarak Niğde ilini göstermesi ilginç bir açıklama olarak karşılandı.

CHP’li Vekilin enteresan açıklaması
18 Haziran 2016 Cumartesi 13:52

banner143
banner134
Niğde Milletvekili ve KİT Komisyon Üyesi Ömer Fethi Gürer, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Konya-Aksaray-Nevşehir-Kayseri yüksek hızlı tren projesinin Kapadokya bölgesindeki tarihi dokuya zarar vereceği yönündeki açıklamalarının, bölgedeki otelcilerin meslek kuruluşu ve bazı AKP’liler tarafından tepkiyle karşılandığını söyledi.
DDY KİT toplantısında dile getirdiği Konya-Aksaray-Nevşehir-Kayseri arasında yapılacak yüksek hızlı tren ile ilgili yatırımda çok yönlü sorunların oluşabileceğini ifade eden ve bazı basın yayın organlarında da yer bulan açıklamamıza KAPTİD olan Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı ve AKP Nevşehir İl Başkanı tepki açıklamalarında bulunduğunu belirtti.
Niğde ilinde yer alan Tyana antik kentinin Kapadokya Başkenti olduğunu da ifade etti ve “Nevşehir İli Niğde’ye bağlı iken il merkezi olmuştur. Sorun trenin geçmemesi değil geçeceği yerin doğru seçilmesi sorunudur” diye konuştu.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.