banner461
banner195

Çözüm Süreci Hatırına Bir Çok Olumsuzluk Görmezden Gelindi

Büyük Birlik Partisi Nevşehir İl Başkanı Şerafettin Karataş, Çözüm Süreci denilerek Doğu ve Güneydoğu illerindeki bir çok olumsuzluğun görmezden gelindiğini belirtti.

 Çözüm Süreci Hatırına Bir Çok Olumsuzluk Görmezden Gelindi
28 Eylül 2015 Pazartesi 13:13

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Büyük Birlik Partisi Nevşehir İl Başkanı Şerafettin Karataş, Çözüm Süreci denilerek Doğu ve Güneydoğu illerindeki bir çok olumsuzluğun görmezden gelindiğini belirtti.

Karataş, “Çözüm Süreci teröristlerin en zayıf olduğu bir anda devreye girmesi düşündürücüdür. Terörist- PKK’nın Türkiye’mizi terk edeceği ve silah bırakacağı iddiası gerçekmiş gibi millete propagandayla pazarlandı. Bu süre boyunca Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi terörist-PKK ya bırakıldı, güvenlik güçleri kışlalarına çekildi terörist-PKK eylemlerine dahi engel olunmadı. Teröristler neredeyse tüm o bölgede şehirlerde ve sokaklara hakim hale geldi, İktidar ise tüm bu yaşananları seyretti. Bu duruma izahı şehit cenazeleri artık gelmiyor şeklindeydi. Terörist-PKK kendi mahkemesini vergi dairesini, sözde askere alma şubelerini kendi asayiş birimlerini vs. kurdu. Kendi devletini kuracağına dair bölgede bir algı oluşturdu. Tüm bunlar Çözüm Süreci hatırına görmezden gelindi. Peki şimdi” değerlendirmesinde bulundu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.