banner461
banner195

Derinkuyu'da Turizme Yönelik Yön Levhaları Takıldı

Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde Yeraltı şehrini gösteren yön levhası takıldı .

Derinkuyu'da Turizme Yönelik Yön Levhaları Takıldı
06 Mart 2015 Cuma 12:07

banner143
banner134

Derinkuyu ilçesindeki turizme yönelik yön levhaları yenilendi.... Konu hakkında açıklamada bulunan Genel meclis üyesi Serdar Pala, Derinkuyu' lu vatandaşlarımızın duyarlılığı Nevşehir güney çevre yolundaki yön levhasinda Derinkuyu yeraltı şehrini gösteren levha eksikti. Bizde bu duruma duyarsız kalmayarak,girişimlerimiz sonuç verdi ve eksiklik giderilmiş oldu.Derinkuyu ilçemize hayırlı olsun dedi.

Karayolları tarafından başlatılan levha yenileme çalışmalarının ilçeye gelen turistlerin Derinkuyu yer altı şehrini kolay bulabilmeleri ve Aksaray’a bağlı turistik belde olan Ihlara’ya daha rahat ulaşılmasını sağlayacağı belirtildi.
Eskiyen tabelalar nedeniyle Derinkuyu ilçesini görmeye gelen yerli ve yabancı turistler gidecekleri tarihi mekânları çoğu zaman bulmada zorlanıyor. Yeraltı şehri esnafları, “Tarihi yerleri gösteren tabelalar ve yön levhalarının yenilenmesiyle tarihi yerlere ulaşımı kolaylaştıracağına inanıyoruz." diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
derinkuyulu - 3 yıl önce
aman ne çok iş yapmışın bi tabelanın da reklam olduğunu burda gördük. çok komik serdar pala tabeladan başka ne icraatı varmış derinkuyuya açıklamasını bekliyoruz