banner461
banner195

Elkatmış:"Dik Duramadık, Adeta Çanak Tuttuk"

28 Şubat sürecinde Nevşehir milletvekili olan Mehmet Elkatmış,Darbe komisyonuna bilgi verdi.28 Şubat sürecinde milletvekili olan Mehmet Elkatmış, o dönemde siyasetçilerin yeterince dik duramadığını, böylece darbeye çanak tuttuklarını belirtti.

Elkatmış:
01 Kasım 2012 Perşembe 17:21

banner143
banner134

 28 Şubat sürecinde milletvekili olan Mehmet Elkatmış, komisyona bilgi verdi.28 Şubat sürecinde milletvekili olan Mehmet Elkatmış, o dönemde siyasetçilerin yeterince dik duramadığını, böylece darbeye çanak tuttuklarını belirtti. Elkatmış, "Darbelerde, siyasiler büyük suç ortağı, çünkü biz gerekli tepkiyi gösteremedik" dedi.

Mehmet Elkatmış, Meclis Darbe ve Muhtıraları Araştırma 28 Şubat Alt Komisyonuna bilgi verdi.

"Adeta Çanak Tuttuk"

O dönemde Meclis İdare Amirliği yapan Elkatmış, siyasilerin darbelere karşı dirayetli duramadığını vurgulayarak, "Darbelerde suç ortağının büyüğü de siyasiler. Çünkü bizler gerekli tepkiyi gösteremedik, adeta çanak tuttuk. 28 Şubat'ta dik duramayan omurgasız siyasetçilerin darbeciler kadar payı vardır" dedi.

"TSK Günah Keçisi İlan Edildi Ancak..."

Darbelerde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin günah keçisi ilan edildiğini ancak darbe yapanlara bir şey olmadığını belirten Elkatmış, darbeye giden süreçte, sivil toplum kuruluşlarının, basının, sermaye çevreleri ile yargının da payı olduğunu kaydetti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
yahya - 5 yıl önce
yazık be elkatmış ne omurgasız adammışın.erbakan adından o kadar korkltunuz ki hep beraber kaçtınız.i̇çinizde bir erbakan dik durdu...hepiniz çaputtunuz ama hoca bilemedi.size güvendi.çünkü hocanın mantığında inandığı islamda kimseye git demek yoktu.yazılacak çok şey var ama boş. hocam öldükten sonra hiç birimizin anlamı yok...28 şubattan sonra iktidar olanlara sormak lazım hocayı niye sattınız diye.