banner461
banner195

Eller Doğu Türkistan İçin Duaya Açılacak

"Bu ümmeti sabah namazına uyanan gençler uyandıracak" sloganıyla yola çıkan gençlerin 2. sabah namazı buluşması 18 Ocak'taNevşehir Kurşunlu Camiinde olacak.

 Eller Doğu Türkistan İçin Duaya Açılacak
14 Ocak 2015 Çarşamba 17:25

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) "Bu ümmeti sabah namazına uyanan gençler uyandıracak" sloganıyla yola çıkan gençlerin 2. sabah namazı buluşması 18 Ocak'taNevşehir Kurşunlu Camiinde olacak.

Arkasında hiç bir STK veya siyasi oluşumun olmadığı, sadece gençlerin düzenlediği bu etkinlikte gençler, Doğu Türkistan'da had safhaya ulaşan zulmü kınamak, kardeşlerinin yanlarında olduklarını göstermek için 18 Ocak Pazar günü Kurşunlu Camiinde buluşacak. Daha önce Türkiye genelinde gündemden düşen Mursi’yi tekrar hatırlatmak üzere bir araya gelen gençlerin Türkiye çapındaki bu organizasyonları çok ses getirmiş, ülke genelinde büyük yankı uyandırmanın yanında zindandaki Mursi’nin de bu etkinlikten haberi olduğu, bu etkinlikten çok memnun kaldığı ve gençleri selamladığı belirtilmişti. Bu etkinliğin ikincisi için bir araya gelecek olan gençler, bu ay Doğu Türkistan’daki Çin zulmünü kınamak için 18 Ocak’ta herkesi Kurşunlu Camine bekliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.