banner461
banner195

Emperyalist saldırı asla tasvip edilemez

Genel Sağlık-İş Sendikası Nevşehir eski il başkanı ve halen sendikanın genel merkez yönetim kurulu üyeliği görevini sürdüren Sadık Doğrul, Amerika’nın Suriye’ye yönelik yaptığı saldırının asla tasvip edilemeyeceğini belirtti.

Emperyalist saldırı asla tasvip edilemez
16 Nisan 2018 Pazartesi 14:08

banner143
banner134

Genel Sağlık-İş Sendikası Nevşehir eski il başkanı ve halen sendikanın genel merkez yönetim kurulu üyeliği görevini sürdüren Sadık Doğrul, Amerika’nın Suriye’ye yönelik yaptığı saldırının asla tasvip edilemeyeceğini belirtti.

Doğrul, “Amerika’nın İngiltere ve Fransa ile birlikte Suriye’ye yönelik gerçekleştirdiği saldırı göstermiştir ki; emperyalist devletler Ortadoğu’daki petrol ve doğalgazı kontrol etmek için yeniden harekete geçmiştir. Ortadoğu’da enerji kaynaklarına yönelik emperyalist hesaplar, sadece bölge ülkelerinin doğal zenginliklerine el koymak anlamına gelmemekte, aynı zamanda bu doğrultuda her türlü silahı kullanarak bölge insanlarını ölüm, korku ve geleceksizlik sarmalına mahkum etmektedir. Ortadoğu bugün emperyalist devletlerarası bir çıkar savaşının arenasına dönüşmüşken; AKP iktidarı ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’ye yönelik saldırısına destek veren açıklamalar yapmıştır. Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Amerikalı gazeteci Marcosson’a verdiği röportajda Ortadoğu ile ilgili olarak 95 yıl önceden bugüne uyarıda bulunmuştur. Atatürk, “Bir gün, cihan harbinden sonra Ortadoğu’da kurulan suni devletlerin halkları ayaklanacaktır. O gün geldiğinde, yeni kurduğumuz cumhuriyetimizin yöneticileri, bu halkların değil emperyalist güçlerin yanında yer alırsa aynı akıbete kendileri uğrayacaktır ve Kurtuluş Savaşı’nda yedi düvele haddini bildiren Türk halkı onların da hakkından gelecektir…” sözleri ile çağının ötesinde yaşayan, büyük bir devlet adamı olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Emperyalizme karşı ulusal bir savaş veren ve kazandığı zafer ile tüm dünya devletlerine örnek olan Türkiye Cumhuriyeti’nin siyasi iktidarının, Suriye’nin toprak bütünlüğünü yok edecek böylesine bir emperyalist saldırıya alkış tutması kabul edilemez. Suriye’nin toprak bütünlüğüne yönelik her türlü emperyalist tehdit, gün gelecek Türkiye’ye yönelecektir. Emperyalist devletlerin böl, parçala, yönet şeklinde uygulamaya koyduğu saldırgan politikalarına destek olunmamalıdır. Demokrasinin, insan haklarının ve barışın en büyük düşmanı emperyalizmdir. Genel Sağlık-İş olarak Suriye’nin toprak bütünlüğüne yönelik saldırıları kınıyor, sömürünün ve yoksulluğun olmadığı, barışın hakim olduğu bir dünya diliyoruz” diye konuştu.


Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.