banner461
banner195

Feralan :”Bu Soruyu CHP ve MHP lilere Sormak Lazım”

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ahmet Erdal Feralan, Ak Parti’nin 2002 Yılında hükümete geldiği günden bu yana geçen 10 yıllık süreç içerisinde çok ciddi bir mücadelenin ardından bürokratik Cumhuriyetten, demokratik Cumhuriyete ulaştığını söyledi.

Feralan :”Bu Soruyu CHP ve MHP lilere Sormak Lazım”
03 Nisan 2013 Çarşamba 18:59

banner143
banner134

 1999 Yılında silah bırakan terör örgütünün 2004 Yılında ne olup ta tekrar silahı ele aldığının, terör örgütü ele başı ile Adalet Bakanından izni olmasına rağmen MİT Müsteşarının neden görüşemediğine dek bir çok konunun bu dönem içerisinde yaşandığını söyleyen Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ahmet Erdal Feralan, o dönemlerde yaşanan bu gelişmelerin bugünün CHP’li ve MHP’lilerine sorulması gerektiğinin altını çizdi.

Terör örgütü ile yapılan görüşmelerin ilk defa milletin seçtiği kişiler tarafından yapılmaya başlandığına dikkat çeken Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ahmet Erdal Feralan, yaşanan butün bu olayların sürecin birer eşiği olduğunu söylerken, “Hükümete geldiğimiz günden itibaren Ak Parti çok büyük bir mücadele verdi. Bir taraftan batmış, bitmiş bir ekonomi. Bir taraftan bu olumsuzluğu yeneceksiniz, devlet kendi çalışanına maaş ödeyemeyecek durumda. Deprem paraları ile maaşların ödenmesi bekleniyor. Hatta şu anki Cumhurbaşkanımız o dönemin Başbakanı idi. Maaş ödenecek hazinede para yok. Borçlanacaksınız ama istediğiniz faizle borçlanamıyorsunuz. Size bir faiz dayatıyorlar. Yani devlet kendi memleketindeki bankadan borç alamayacak kadar itibarını kaybetmiş bir durumda. Bir çok alanda çok sıkıntılı bir ülke var ortada. O zamanda İstanbul da bombalar patladı. Buna karşı mücadele edildi. Asker ve Yargı vesayetinin tavan yaptığı bir dönemde Ak Parti Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımızın liderliğinde hükümete geldi. Dik durduk. Ne yaptık seçimden döndük kapatma davası ve referandum yaşadık. Bunların hepsi birer eşik. Türkiye bürokratik Cumhuriyetten, Demokratik Cumhuriyete geçerken nasıl oldu bu?. Bu vesayetlerin kaldırılması ile oldu. 1999 yılında silahı bırakan terör örgütü ne oldu da 2004 yılında tekrar silaha sarıldı?. Sürekli terör olayları yaşandı. Aslında bu soruyu vatandaşında sorması lazım. Onun şifresi Sayın Mehmet Ali Şahin Adalet Bakanı iken MİT Müsteşarı terör örgütü ele başı ile İmralı’da görüşmeye giderken oradaki Alay komutanı MİT Müsteşarına izin vermiyor. O zaman sormak lazım o komutan MİT müsteşarı yerine acaba kimlerle görüştürüyordu terör örgütü elebaşını. Bunu bugün CHP lilere de MHP lilere de sormak lazım. Apo’nun avukatları kendisiyle görüşüyordu. Bunlar kandile ne götürüyordu. İlk defa bugün bu süreç milletin seçtiği milletvekilleriyle yürütülüyor. MİT Müsteşarı ile yapılıyor” açıklamalarında bulundu.
Haber:Ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kağan - 5 yıl önce
eşik eşik diye diye türkiyeyi bölme noktasına getirdiniz.yolları böldüğünüz gibi milletide böldünüz yazıklar olsun milleti bu duruma düşürenlere
Avatar
Bayram Ulkat - 5 yıl önce
muhalefet terör örgütü ile görüşüyorsunuz dedikleri zaman, muhalefeti şerefsizlikle suçlamıştınız, herşey ortaya çıktı dilinizlede ikrar ettiniz şimdi ne oldu.
Avatar
erkut - 5 yıl önce
bölünmede bir hevesleri var.her ne hikmetse anlayamadım.helal olsun bu milleti kalkındıran,yücelten başta başbakanımız ve tüm ekibine.
Avatar
:)) - 5 yıl önce
gerçekleri kendilerine itiraf edemeyen yorumcu arkadaşlar; geçmişte pkk şerefsizlerine nasıl pirim verildiğini nasıl bitirilmesinin istenmediğini anlatmış sayın vekil. o beyninize gerçekleri söylemekten korkmayın. bölünmüş yollar insanlarımıza faydası nasıl olmuşsa pkk itleri de bitince kafatasçılar çıkar dağa onların yerine.
Avatar
yaklaşık - 5 yıl önce
10 yıllık belki daha fazla ikdidarınız döneminde nevşehir için ne yaptınız, meclise hangi önergeyi verdiniz? ilimizin kalkınmasına ne gibi katkılar sağladınız? bunlarıda bi açıklayıverin bir vatandaş olarak didişmek değil iftira değilde hizmetler neler varmış bizim göremediğimiz söylesenizde anlasak