banner461
banner195

Feralan : Mevcut Başkanların Adaylıkları Konusu Henüz Netlik Kazanmadı...

AK Parti Nevşehir Milletvekili A. Erdal Feralan, yaklaşan yerel seçimler öncesinde Nevşehir'de mevcut bazı belediye başkanların yeniden aday gösterilmeyeceği konusundaki dedikoduların gerçeği yansıtmadığını belirterek adaylar konusunda henüz kesin kararın verilmediğini kaydetti.

Feralan : Mevcut Başkanların Adaylıkları Konusu Henüz Netlik Kazanmadı...
22 Ekim 2013 Salı 12:48

banner143
banner134

 Feralan yaptığı açıklamada, 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimler öncesinde partilerine yapılan aday adaylığı başvuruları hakkında değerlendirmelerde bulundu.seçimler öncesinde belediye başkanlığı aday adaylığı için partilerine yoğun bir ilginin olduğunu ve bu durumun kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Feralan, 1 Ekim 2013 tarihinde başlayan aday adaylığı başvurularının 1 Kasım 2013 tarihinde sona ereceğini hatırlattı. Feralan, "Partimize olan ilgi tabi ki sevindirici. Ben siyasete duyarlı, siyasete hevesli hizmet etme gayreti, hizmet etme amacı içerisinde bulunan tüm kardeşlerimi tebrik ediyorum. Yani bu bir görev talebi. İnşallah bununla alakalı olarak partimiz kendi iç dinamikleri içerisinde yetkili kurulları nezdinde kararlar verecek, istişareler yapacak. Anket gerekiyorsa anketler yapılacak. Dolayısıyla halkımızın teveccühünü alacak en doğru adayı tespit etmek için parti olarak gayret göstereceğiz" diye konuştu.

Kamuoyunda bazı belediye başkanları ile devam edilmeyeceği şeklinde söylentiler olduğunu ve bunun gerçeği yansıtmadığını da vurgulayan Feralan, mevcut belediye başkanları ile ilgili olarak henüz nihai kararın verilmediğini söyledi. Mevcut belediye başkanları için partilerinin anket çalışması ve temayül yoklaması yaptığını ve önümüzdeki günlerde de bu çalışmalarını sürdüreceğini belirten Feralan, "Bölge koordinatörümüz vasıtasıyla İl merkezinde kapsamlı bir temayül oldu. Bunun dışında da bir temayül olacağı işaretleri var. Onu önümüzde ki günlerde göreceğiz. Teşkilatlarımızın görüşlerini almak, istişare etmek partimizin en temel unsurlarından bir tanesi. Ortak aklın gereğini yerine getirilmesi bu şekilde olur zaten. Hem teşkilatlarımızın hem de vatandaşlarımızın görüşleri alınıyor. Vatandaşlarımızın da görüşleri anketler ile alınıyor zaten. seçim döneminde bu tür spekülasyonlar oluyor. Bu tür yorumlar ve yaklaşımlar olur. Net verilmiş bir karar var ise ortada o zaman anket yapmanın bir anlamı var mı? Yani teşkilat temayülünü yapmanın bir anlamı var mı? Dolayısıyla teşkilat temayülü de yapılır, halkımıza sorulur ve süreç sonunda da yetkili kurullarımız yerel de ve genel merkez nezdinde kararlarını verirler. Dolayısıyla bu kararlar verilmeden önce işte; 'bir takım belediye başkanları ile yol ayrıldı, şöyle oldu, böyle oldu' gibi söylemler tamamen spekülasyondur" dedi.

Lale Haber


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Mevcut Durum - 5 yıl önce
mevcut durum gayet iyi değil mi? seçime ne gerek var? bırakalım mevcut başkanlar allah gecinden versin ölene kadar başkanlık yapsın!!!
Avatar
bu anketler - 5 yıl önce
nerde yapılır bilmem ama şu gerçekki biz halkkız ve bizle hiç yapılmıyor bırakın bu anket, temayül ayaklarını, çapınız nekide temayül yapılacak tayyıp bey ne derse o kimse karşı koyamaz koysada kaybolur gider.sizi parmakçılar sizi ancak parmak kaldırmaya yayarsınız
Avatar
uçhisarlı Vatandaş - 5 yıl önce
adelet ve kalkınma partisi sayın millet vekili erdal feralan bey uçhisar için lütfen doğru karar veriniz çünkü uçhisar bölgenin en iyi beldesi dir.tabiki diğer yerlerde aynı fakat uçhisarın yeri başkadır.uçhisar da osman süslüyü kesinlikle istemiyoruz uçhisara yeni vizyon yeni ady gerekli lütfen değerlendirin sizlere güveniyoruz selamlar
Avatar
Kozaklı - 5 yıl önce
Kozaklımız için en doğru karar ve bizim tercihimiz Durmuş turhal dır. Halkın isteğini dikkate alıyorsanız isteğimiz budur. Araştırın görürsünüz
Avatar
ak değişim - 5 yıl önce
içimizdeki çürük elmaları temizlemezsek ak parti bundan zarar görür
Avatar
nevşehir - 5 yıl önce @ak değişim
çürük olan armutlar
Avatar
AK Ahmet - 5 yıl önce
sadece yerel yönetimlerde değil, teşkilattan başlanıp, milletvekillerine kadar tüm siyasilerde çürükleri temizlemez isek anap'tan daha hızlı yıkılacak, milletin bedduasına, rahmanın azabına mazhar olacağız.