banner461
banner195

Gazeteci İlter Sağırsoy çalışmalarına hız verdi.

Ak Parti Genel Merkezi’ndeki üst düzey yöneticiler ve bazı bakanlarla da ikili görüşmeler yapan İlter Sağırsoy’un , Nevşehir ve Kayseri’de ayrı ayrı nabız yoklaması yaptıktan sonra, milletvekili aday adaylığını açıklaması bekleniyor.

 Gazeteci İlter Sağırsoy çalışmalarına hız verdi.
03 Şubat 2015 Salı 13:57

banner143
banner134

Ak Parti Genel Merkezi’ndeki üst düzey yöneticiler ve bazı bakanlarla da ikili  görüşmeler yapan İlter Sağırsoy’un , Nevşehir ve Kayseri’de ayrı ayrı nabız yoklaması yaptıktan sonra,  milletvekili aday adaylığını açıklaması bekleniyor. Kayseri ya da Nevşehir illerinden biri için başvuru yapacağı tahmin edilen gazeteci İlter Sağırsoy’un,  her iki şehir adına da gazetecilik yaptığı yıllarda,şehir adına önemli haberlere imza attığı biliniyor.

İlter Sağırsoy son olarak Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü Ulusal Konseyi Anadolu Başkanlığı görevine atandı. Nevşehir’den evli 3 çocuk babası olan İlter Sağırsoy’un  bugüne kadar siyasi konularda yüzlerce makalesi bulunuyor. Sağırsoy Alo Ben Kenan Evren (1989), ALIŞAMADIM (1990) ve Ortaya Karışık KK (Kemal Kılıçdaroğlu- 2014) adlı üç kitab yazdı. Halen Deniz Fm Haber radyosunda Genel Müdür olarak görev yapıyor ve birkaç internet  gazetesinde de köşe yazıları yayınlanıyor. 1985-1993 yılları arasında Ankara’da  pekçok ulusal gazete ve televizyon kanalında görev yapan Sağırsoy, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin haber dalında bir de ödül kazanmıştı.

Kenan Evren’in Milli Güvenlik Konseyi Başkanlığı’ndan itibaren devletin üst düzeyindeki Cumhurbaşkanı ve Başbakanları gazeteci olarak izleyen, aynı kurumların yurt dışı temsilcilerindeki görev yapan,Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık Muhabirleri Derneği Yönetim kurulu üyesi ve de Turizm ve Çevre Gazetecileri Derneği Genel Başkan Yardımcısı da olan İlter Sağırsoy, 3 ulusal kanalın kurucu genel müdürlüğünü de yapmıştı. Sağırsoy iyi derecede Rusça ve orta derecede İngilizce biliyor. 

banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ak partili olmasanız da adil olun - 3 yıl önce
ilter sağırsoy kendini iyi yetiştirmiş ve anadolu yu hele hele nevşehir i çok iyi bilen bir gazeteci. dolayısıyla şehrin neredeyse son 20 senesinde şehir adına önemli işlere de imza atmış biri. tuttuğunu koparan ve şehir için ankara da ciddi manada mücadele verecek biri. tüm bunlara kimse hayır diyemez ve lütfen kişisel kızgınlıkları ve benzeri sebeplerle dışlamaları da bir kenarı bırakalım. düşünün bakalım bugüne kadar kaç milletvekili geldi geçti ve geçecek kaçı şehirde bir iz ve kalıcı eser bıraktı. devletin imkanlarıyla zaten yapılacakları hızlandırmanın ötesinde ne yaptılar kişisel mücadeleli ile hangi olmazı oldurdular. ama ilter sağırsoy inanın bunları yapar. zaten gazeteciliğini bilenler bu yazılanları daha iyi anlar..
Avatar
kilimci - 3 yıl önce
ilter sağırsoy un milletvekili adayı ve hatta ilk sırada yer alarak seçilmesini çok isterim. nasıl bir milletvekili olur derseniz şamil tayyar gibi derim. zira şamil ile ilter sınıf arkadaşı ve yıllarca gazi üniversitesi iletişim fakültesinde birlikte aynı sırayı payşlaştılar... şehir ciddi bir isim ve milletvekili kazanır.. olsa da görseniz..