banner461
banner195

Gülmez ‘Berat Kandili hayırlara vesile olsun’

CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez, Berat Kandili’nin mübarek Ramazan ayı'nın müjdecisi olduğunu belirterek, ülkemizin, insanımızın, İslam dünyasının ve insanlığın huzuruna, barışına, mutluluğuna vesile olmasını diledi.

Gülmez ‘Berat Kandili hayırlara vesile olsun’
20 Mayıs 2016 Cuma 15:58

banner143
banner134
Berat Kandili dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınlayan CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez, İslam dininin güzel ahlakı, doğruluğu, dürüstlüğü, sevgiyi ve saygıyı esas aldığını belirterek,  başta kardeşin kardeşe kırdırıldığı ve savaşların eksik olmadığı Müslüman coğrafyası olmak üzere, tüm insanlık aleminin bu kutsal gecede vicdanıyla baş başa kalıp düşünmesi gerektiğini ifade etti.
Gülmez mesajında, "Neden ihtiyacımız olan huzurun, barışın, adalet ve eşitliğin yerini savaşlar, kan dökmeler, ayrıştırma ve ötekileştirme almıştır. Berat Kandili'nde bu ve benzeri soruların cevabı aranmalı, kin, nefret, kibir ve bencillikten uzak durulmalı, birbirimize saygı ve sevgiyle yaklaşmalıyız. Berat Kandili’nin, İslam dünyasının sıkıntılarından kurtulmasına, insan haklarının önündeki engellerin kalkmasına, huzur ortamında yaşamaya vesile olmasını diliyorum. Bu mübarek gecenin ülkemizin, insanımızın, İslam dünyasının ve insanlığın huzuruna, barışına, mutluluğuna vesile olmasını diliyor, tüm halkımızın ve İslam aleminin Berat Kandili’ni kutluyor, sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum" dedi. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.