banner461
banner195

Gülmez: ‘Demokrasimize sahip çıkıyoruz, darbecileri lanetliyoruz’

CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez, bu ülkenin darbelerden çok çektiğini hatırlatarak ‘Cumhuriyet'e ve demokrasimize sahip çıkıyoruz. CHP olarak demokrasimizin vazgeçilmezi olan vatandaşlarımızın özgür iradesine sonuna dek bağlıyız’ dedi.

Gülmez: ‘Demokrasimize sahip çıkıyoruz, darbecileri lanetliyoruz’
16 Temmuz 2016 Cumartesi 13:57

banner143
banner134
Halkımızın gösterdiği birlik ve beraberlik tablosunun önemine değinen Gülmez “Demokrasiye sahip çıkmak herkesin ortak görevidir. Halkımız bunun en güzel örneklerini dün gece sabaha kadar sokaklara çıkarak göstermiştir. Sağcısı-solcusu, genci yaşlısı çocuğuyla örnek gösterilecek bir davranışla sokağa çıkarak iradesine de sahip çıkmıştır. Demokrasiye, milli iradeye yönelecek her türlü saldırıda birlik ve beraberlik içerisinde olacağını tüm dünyaya göstermiştir. Toplumun her kesiminin darbe girişimine karşı sergilediği dik duruş ülkemizin geleceği için de büyük ümit ışığı olmuştur. Yeni bir darbeyi asla kabul etmeyiz. Sabaha kadar tüm teşkilatlarımızla, partililerimizle demokrasimize, Cumhuriyetimize sahip çıkma adına alanlara indik. Cumhuriyete sahip çıkmak temel ilkelerimizdendir. CHP olarak parlamenter demokrasinin olmazsa olmaz ilkesinden olan halkın iradesine sahip çıkmada asla tereddüt göstermedik, göstermeyiz. Dünkü lanet edilecek girişime karşı tüm ülke genelinde olduğu gibi Nevşehir halkımızın da bir an bile tereddüt etmeden sokaklara inerek verdiği tepki her türlü takdirin üzerindedir” dedi.
CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez, bir grup asker tarafından yapılmaya çalışılan darbe girişiminde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.