banner461
banner195

HDP Nevşehir’den Kaç Oy Alır?

Türkiye genelinde olduğu gibi Nevşehir’den de HDP’nin ne kadar oy alabileceği, bu oyların en çok hangi partiden alınacağı merak konusu.

HDP Nevşehir’den Kaç Oy Alır?
07 Mayıs 2015 Perşembe 23:59

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye genelinde olduğu gibi Nevşehir’den de HDP’nin ne kadar oy alabileceği, bu oyların en çok hangi partiden alınacağı merak konusu.

7 Haziran seçimlerine seçim barajını geçerek Parti olarak meclise girmeyi hedefleyen HDP’nin Nevşehir merkezinden, Avanos, Ürgüp, Hacıbektaş gibi yerleşim merkezlerinden 5 bine yakın oy alabileceği bildiriliyor. Bu oyların büyük bir bölümünün ise AK Parti’den HDP’ye kayabileceği konuşuluyor. Böyle bir durumda AK Partinin Nevşehir’deki Kürt Vatandaşların oyunu alabilmek için ciddi bir seçim çalışması içerisine girmesi gerektiğine dikkat çekiliyor.

2011 Seçimlerinde 102 bin dolayında oy alan AK Parti’nin oylarının 90 bin seviyesinin altına düşmesi durumunda ise Milliyetçi Hareketçi Partisinin en az 1 Milletvekili çıkarmasının kaçınılmaz olacağı hesaplanıyor. Böyle bir tabloya özellikle HDP’nin Nevşehir’den alabileceği oyların da ciddi oranda katkı sağlayabileceği öngörüsü yüksek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
AKP SAYESİNDE BAYA OY ALIR - 3 yıl önce
akp döneminde itibar kazanan ve bülent arının açıklaması ile resmileşen apoya sayın demek suc olmaktan cıkartılmıştır v.s gibi yaklaşımlar hdp ye itibar kazandırmıştırkimse inkar etmesin hdp nin oylşarı akp döneminde yükseldi.sonumuzu allah hayır etsin.cahil seçmen okumamış akp seçmeni inşallah bilinçlenir.
Avatar
SEÇMEN - 3 yıl önce
pkk i̇le i̇şbi̇rli̇ği̇ yapmadiği takdi̇rde sellahatti̇n demi̇rtaşin oyu kesi̇nli̇kle türki̇ye geneli̇nde kesi̇nli̇kle artar
Avatar
eski ak partili - 3 yıl önce
Akp bukadar taviz verdi nevşehirde en az 5 bin oy yazin bi kenara
Avatar
Nevşehir - 3 yıl önce
oyumuz ak partiye başka yolu yok arkadaşlar herkes aklını başına alsın tşk
Avatar
2000 - 3 yıl önce
2000 üzeri
Avatar
üçbindokuzyüzsekiz - 3 yıl önce
3900 maximum oy alabilir
Avatar
bozkurt, üçhilal - 3 yıl önce
hele bi millet vekili çıkaralımda nevşehirde nasıl 5 bin oluyorlarmış görelim..boylarının ölçüsünü alırlar
Avatar
kürdüz bölücüdeğil - 3 yıl önce
her kürt hdp li deyil bunu bilin . oyumuz akpartinin.