banner461
banner195

Hisarcıklıoğlu Milletimiz bir kez daha demokrasiye sahip çıkmıştır

Gergin geçen yerel seçimlerin tamamlanmasının ardından iş dünyası, siyasilere çağrı yaptı. Özellikle yüzde 4'lük 2013 büyüme rakamına dikkat çeken patronlar, “Gerginlik bitsin. Şimdi ekonomiye odaklanalım” mesajı verdi.İşte 30 Mart 2014 yerel seçimler sonrasında bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu şu görüşleri dile getirdi:​

Hisarcıklıoğlu Milletimiz bir kez daha demokrasiye sahip çıkmıştır
01 Nisan 2014 Salı 12:23

banner143
banner134

 30 Mart 2014 yerel seçimler sonrasında bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu şu görüşleri dile getirdi:​

“30 Mart 2014 yerel seçimlerinde milletimiz büyük bir olgunluk ve yüksek bir katılım ile sandıklara gitmiş ve bir defa daha demokrasiye sahip çıkmıştır.

 

Milli iradenin sandığa yansımasıyla yerel yönetimlerde yeni bir dönem başlamıştır.

 

Ülkemiz 2023 hedeflerine doğru yol alırken, hür iradesini ortaya koyan milletimiz için seçimlerin hayırlı olmasını diliyor, seçilen tüm başkanlara ve yöneticilere başarılar diliyorum.

 

Seçim döneminin sona ermesiyle birlikte, yeniden ekonomiye ve yapısal reformlara odaklanmalıyız. Reel sektöre ağırlık vererek, üretimi ve ihracatı milli mesele olarak algılamalı ve artırmalıyız.

 

Küresel rekabetin giderek arttığı günümüz koşullarında, üretim ve ihracat maliyetlerinin azaltılması, reel sektörün üzerindeki yüklerin indirilmesi, girdi maliyetlerinin makul seviyelere çekilmesi öncelikli hedeflerimiz olmalıdır.

 

Hep vurguluyorum. Milletimizin daha zengin ve müreffeh olmasının yolu huzur ve istikrardan geçer. Çünkü huzur ticareti, ticaret zenginliği getirir. Bunun için artık hepimizin günlük çalkantılardan sıyrılıp işine odaklanması lazım.

 

Öte yandan bugün açıklanan yüzde 4’lük 2013 büyüme rakamı Türkiye’nin orta vadeli büyüme trendlerinin korunduğunu göstermektedir.  Özellikle özel sektörün makine teçhizat yatırımlarının 2013’ün son çeyreğinde büyümeye yüzde 1’in üzerinde katkı yapması son derece olumludur. Bu özel sektörün ülkemize ve ekonomimize duyduğu güvenin en önemli göstergesidir.”

 

Yatırımların artarak devam edebilmesi için küresel koşulların zorlaştığı ve rekabetin arttığı bu günlerde, yatırımcıların sorunlarına öncelikli olarak ele alınması en büyük temennimizdir.”


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.