banner461
banner195

İslamcı aday geyikleri CHP'yi vurdu

CHP'nin, MHP ile birlikte İslamcı alimi çatı aday olarak belirlemesinin yankıları sürüyor.

İslamcı aday geyikleri CHP'yi vurdu
19 Haziran 2014 Perşembe 15:05

banner143
banner134

 Ulusalcı, laik ve Alevi seçmenin hemen hemen tamamının oyunu alan CHP'nin, MHP ile birlikte çatı aday olarak İslam alimi olan Ekmeleddin İhsanoğlu'nu göstermesi hala tartışılıyor. 

ALAY KONUSU OLDULAR

İlk olarak CHP'li milletvekillerinin tepki gösterdiği Ekmeleddin İhsanoğlu'na yönelik eleştiriler, partinin seçmeni tarafından hemen her politik ortamda dile getiriliyor. Öyle ki CHP seçmeni artık partinin İslamcı çizgiye kaydığına yönelik eleştirilerin yanı sıra, AK Partililerin "geyik malzemesi" yapmalarına bile alıştı. 

CHP'NİN YENİ AMBLEMİ

CHP ile ilgili yapılan esprili eleştirilerden en sonuncusu ise parti amblemi ile ilgili. Hazırlanan amblem tasarımında, CHP'nin logosu Arabistan bayrağında olduğu gibi yeşil zemin üzerine çizili 6 ok; altında ise Arapça ve Farsça harflerle "CeHape" yazısı oldu. 

ERDOĞAN "CEHAPE" DİYORDU

Hatırlanacağı üzere Başbakan Erdoğan, ana muhalefet partisini eleştirdiği hemen her konuşmasında herkesin CHP olarak telaffuz ettiği parti ismini CEHAPE şeklinde söylüyordu. CHP amblemi üzerine yapılan yeni çalışma da Başbakan'ın telaffuz şekline en yakın tasarım olmuş. 

Kaynak:Ensonhaber
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
halis türk - 4 yıl önce
aman allahım, nasılda güzel bir amblem olmuuuş.. kim tasarladıysa ellerine sağlık..bu amblem kendine cezmediyor insanı..