banner177
banner195

İşte AK Parti'nin kesinleşen milletvekili adayları

AK Parti Üst Komisyonu, seçim çalışmalarını bitirdi. Adaylar belli oldu. İlk listeler gelmeye başladı...

İşte AK Parti'nin kesinleşen milletvekili adayları

banner143
banner134

 -550 adayın içinde 99 kadın aday var. Kadın adaylarımızda ve milletvekili sayımızda artış olacak.

-105 milletvekili adaylık sürecinde değerlendirilemedi. 10 vekil zaten adaylık başvurusunda bulunmamıştı. 

-Mevcut vekillerden 137 milletvekili listede yer aldı. 

-321 üniversite mezunu adayı var.

-Osman Gökçek listede değil.

***

Ankara 1. Bölge

1- YALÇIN AKDOĞAN

2- AHMET GÜNDOĞDU

3- ALİ İHSAN ARSLAN

4- JÜLİDE SARIEROĞLU

5- MURAT ALPARSLAN

6- ERTAN AYDIN

7- TÜLAY SELAMOĞLU

8- FATİH ŞAHİN

9- MEHMET EMİN ZARARSIZ

10- HASAN ALBAYRAK

11- ERCAN KINACI

12- BARIŞ AYDIN

13- MURAT KÖSE

14- HASAN KARAGÖZ

15- HATİCE DEMİRTAŞ

16- HAYDAR ŞAHİN

17- FATMA COŞAR KARACAN

18- MEHMET ALİ CANLI

Ankara 2. Bölge

1- EMRULLAH İŞLER

2- AHMET İYİMAYA

3- LÜTFİYE SELVA ÇAM

4- VEDAT BİLGİN

5- AYDIN ÜNAL

6- AYHAN YILMAZ

7- MAHMUT SAMİ MALLI

8- NEVZAT CEYLAN

9- AHMET BABA

10- NURİ ELİBOL

11- ADEM CEYLAN

12- SELİM CERRAH

13- BÜLENT YAĞMUR

14- NESLİHAN CENK

Diyarbakır

Cevdet Yılmaz

Mehmet Ensarioğlu

Haşim Haşimi

Oya Eronat

Fazıl Hüsnü Erdem

Abdurrahman Kurt

İSTANBUL 1. BÖLGE

1- İDRİS GÜLLÜCE

2- MİHRİMAH BELMA SATIR

3- EROL KAYA

4- AHMET BERAT ÇONKAR

5- OSMAN CAN

6- BERAT ALBAYRAK

7- İSMET UÇMA

8- METİN KÜLÜNK

9- RAVZA KAVAKCI KAN

10- ERKAN KANDEMİR

11- ALEV DEDEGİL

12- MEHMET ALİ PULCU

13- HASAN SERT

14- HÜSEYİN YAYMAN

15- OSMAN BOYRAZ

16- FAİK IŞIK

17- HULUSİ ŞENTÜRK

18- ŞEYMA DÖĞÜCÜ

19- BİLAL TOPÇU

20- RABİA İLHAN

21- FATMA VARANK

22- ADEM SEFER

23- HURŞİT YILDIRIM

24- FAHRİ YASİN ŞENER

25- PINAR KANDEMİR HACIBEKTAŞOĞLU

26- AYŞE KARTAL

27- MUSTAFA DEMİRAL

28- MUSTAFA ÖZMEN

29- ESMA ERSİN

30- ALİM ERDEMİR

31- COŞKUN KOÇ

İstanbul 2. Bölge

1- VOLKAN BOZKIR

2- AYŞE NUR BAHÇEKAPILI

3- EKREM ERDEM

4- AZİZ BABUŞCU

5- DURMUŞ ALİ SARIKAYA

6- ETHEM TOLGA

7- ŞİRİN ÜNAL

8- FATMA BENLİ

9- HÜSEYİN BÜRGE

10- SEVİM SAVAŞER

11- HAYDAR ALİ YILDIZ

12- MARKAR ESEYAN

13- OKTAY SARAL

14- AHMET HALDUN ERTÜRK

15- AHMET BAHA ÖĞÜTKEN

16- AHMET HAMDİ ÇAMLI

17- HÜSEYİN HÜSNÜ KILIÇ

18- İBRAHİM SOLMAZ

19- BEDRİ BAŞ

20- İSMAİL ERGÜNEŞ

21- MEHMET ER

22- PERİHAN TOĞAY

23- MUHARREM BALTACI

24- REŞİDE YÜKSEL

25- MAHMUT DOĞAN

26- SÜLEYMAN ENES KILIÇ

3. Bölge

1- MUSTAFA ŞENTOP

2- ÖZLEM ZENGİN

3- FEYZULLAH KIYIKLIK

4- MEHMET MUŞ

5- MEHMET DOĞAN KUBAT

6- TÜLAY KAYNARCA

7- ABDURRAHİM BOYNUKALIN

8- HARUN KARACA

9- UĞUR IŞILAK

10- MUSTAFA YENEROĞLU

11- MUSTAFA AFŞIN YAZICIOĞLU

12- MEHMET METİNER

13- HALİS DALKILIÇ

14- MAHMUT ÖVÜR

15- YILDIZ SEFERİNOĞLU

16- FATMA BETÜL SAYAN KAYA

17- TÜLİN MAZLUMOĞLU KESTANE

18- MEHMET BAYKAN

19- RESUL KURT

20- BETÜL BİRER

21- ABDULLAH BAŞCI

22- ZEYNEP İŞCEN ÇEVİKER

23- CELAL BABAYİĞİT

24- HAKAN BAHADIR

25- HATİCE KÜBRA ÖZTÜRK

26- YEŞİL AYTULUM TURUT

27- YASİN ZÜLBAHAROĞLU

28- ABDULLAH SADIKSOY

29- ARİF KALMAZ

30- FATMA NUR YAVUZ

31- FEVZİ DURMUŞ

İzmir 1. Bölge:

1. VEYSEL EROĞLU

2. FATMA SENİHA NÜKHET HOTAR

3. CEMİL ŞEBOY

4. HÜSEYİN KOCABIYIK

5. OZAN CEYHUN

6. NECİP NASIR

7. CEMAL BEKLE

8. MAHMUT ATİLLA KAYA

9. BEDİHA TÜRKYILMAZ

10. TALİP UZUN

11. KAZIM ERTEN

12. ÖMER SERTBAŞ

13. GÜRBÜZ AKBULUT

İzmir 2. Bölge:

1. MUSTAFA İBRAHİM TURHAN

2. NESRİN ULEMA

3. HAMZA DAĞ

4. KEREM ALİ SÜREKLİ

5. DURMUŞ BOZTUĞ

6. MEHMET BAYINDIR

7. SAVCI SAYAN

8. NEŞE GÜRÇAY

9. TANSU KAYA

10. BİLAL KIRKPINAR

11. ESRA ALADAĞ

12. ALİ HADİM

13. MÜJDE ÇELİK

AK PARTİ'NİN KONYA ADAYLARI: 

1-AHMET DAVUTOĞLU

2-MUSTAFA BALOĞLU

3-HÜSNÜYE ERDOĞAN

4-ZİYA ALTUNYALDIZ

5-MUHAMMET UĞUR KALELİ

6-LEYLA ŞAHİN USTA

7-MEHMET BABAOĞLU

8-ABDULLAH AĞRALI

9-HALİL ETYEMEZ

10-RÜVEYDE GÜLSEREN IŞIK

11-HACI AHMET ÖZDEMİR

12-ÖMER ÜNAL

13-MUSTAFA KAYA

14-ÖMER FARUK KANIK

ANTALAYA: 

Kahramanmaraş

Mahir Ünal

Kocaeli

Fikri Işık

Çanakkale

Bülent Turan

İsmail Kaşdemir

Jülide İskenderoğlu

Sebahattin Güner

ŞANLIURFA

1 - Nurettin Nebati

2 - Kasım Gülpınar

3 - Seydi Eyüpoğlu

4 - Mazhar Bağlı

5 - Halil Özcan

6 - Hamide Sürücü

7- Ahmet Eşref Fakıbaba

8 - Mehmet Akyürek

9 - Mahmut Kaçar

10 - Yusuf Eğilmez

11 - Yıldız Süslü

12 - Abdullah Yeşil

GAZİANTEP

1- Mehmet Şimşek

2- Abdülhamit Gül

3- Şamil Tayyar

4- Canan Candemir

5- Nejat Koçer

6- Mehmet Erdoğan

7- Serpil Kavlak

8- Ali Şahin

9- Fikret Tural

10- Yüksel Güzelbey

11- Menderes Karaduman

12- Hakan Tanrıöver

ADANA

1. NECDET ÜNÜVAR

2. FATMA GÜLDEMET SARI

3. SADULLAH KISACIK

4. TALİP KÜÇÜKCAN

5. MEHMET ŞÜKRÜ ERDİNÇ

6. ESRA YALVAÇ

7. MEHMET CAN

8. MUSTAFA ÇALIŞKAN

9. ASUMAN TEKİN

ANTALYA

1. LÜTFİ ELVAN

2. MUSTAFA KÖSE

3. HÜSEYİN SAMANİ

4. GÖKCEN ÖZDOĞAN ENÇ

5. SENA NUR ÇELİK

6. İBRAHİM AYDIN

BURSA

1. Mehmet Müezzinoğlu

2. Emine Yavuz Gözgeç

3. Cemalettin Kani Torun

4. Hüseyin Şahin

5. İsmet Su

6. Hakan Çavuşoğlu

7. Önder Matlı

8. Zekeriya Birkan

9. Bennur Karaburun

10. Gürsel Dönmez

11. Yüksel Yeni

12. Nihat Nasır

13. Harun Akın

14. Ahmet Kılıç

15. Osman Mesten

16. Halide Serpil Şahin

17. Cemile Yiğit

18. Salih Başparmak

TOKAT

1. COŞKUN ÇAKIR

2. CELİL GÖÇER

3. FATMA GAYE GÜLER

4. FATİH AKGÜN

5. MUSTAFA ARSLAN

SAKARYA

Ayşenur İslam

Mustafa İsen

Ali İhsan Yavuz

Recep Uncuoğlu

Ali İnci

Recep Hacıeyüpoğlu

Bilgehan Doğru

KÜTAHYA

Mustafa Şükrü Nazlı
Vural Kavuncu
İshak Gazel
Ahmet Tan

ADIYAMAN

1. AHMET AYDIN

2. ADNAN BOYNUKARA

3. İBRAHİM HALİL FIRAT

4. SALİH FIRAT

5. İCLAL YALÇIN TUTUŞ

AFYONKARAHİSAR

1. HALİL ÜRÜN

2. ALİ ÖZKAYA

3. REMZİYE SIVACI

4. AKİF ÖZKALDI

5. FATİH BEDER

AĞRI

1. ABDULLAH ATALAY

2. YILMAZ ENSAROĞLU

3. HALİL ÖZYOLCU

4. ALİ KONYAR

AKSARAY

1. İLKNUR İNCEÖZ

2. NEVZAT PALTA

3. HÜSEYİN HÜYÜK

AMASYA

1. MEHMET NACİ BOSTANCI

2. SAİT YÜCE

3. HASAN ALİ CESUR

DÜZCE

1- FARUK ÖZLÜ

2- FEVAİ ARSLAN

3- AYŞE KEŞİR

EDİRNE

1- ŞEMSETTİN EMİR

2- FATMA AKSAL

3- MUSTAFA OKUR

ELAZIĞ

1- ŞUAY ALPAY

2- METİN BULUT

3- SERPİL BULUT

4- ÖMER SERDAR

ERZİNCAN

1- TALHA EROL DURMAZ

2- SERKAN BAYRAM

ERZURUM

1- EFKAN ALA

2- ADNAN YILMAZ

3- ZEHRA TAŞKESENLİOĞLU

4- İBRAHİM AYDEMİR

5- ABDURRAHİM FIRAT

6- ZAFER TARİKDAROĞLU

Eskişehir

1- NABİ AVCI

2- SALİH KOCA

3- EMİNE NUR GÜNAY

4- MUSTAFA KEMAL BİÇERLİ

5- YETKİN TETİK

6- ALİ DEMİREL

GAZİANTEP

1. MEHMET ŞEMŞEK

2. ABDULHAMİT GÜL

3. ŞAMİL TAYYAR

4. CANAN CANDEMİR ÇELİK

5. ABDULLAH NEJAT KOÇER

6. MEHMET ERDOĞAN

7. SERPİL KAVRAK

8. ALİ ŞAHİN

9. FİKRET MURAT TURAL

10. YUSUF ERDEM GÜZELBEY

11. MEHMET MENDERES KARADUMAN

12. MUHAMMED HAKAN TANRIÖVER

GİRESUN

1. TURHAN ALÇELİK

2. ADEM TATLI

3. MEHMET GELDİ

4. HATİCE KOCAOĞLU

GÜMÜŞHANE

1. KEMALETTİN AYDIN

2. FERAMUZ ÜSTÜN

HAKKARİ

1-OSMAN KIZILBAN

2-RÜSTEM ZEYDAN

3-MEHMET ERTUŞ

TOKAT

1-COŞKUN ÇAKIR

2-CELİL GÖÇER

3-FATMA GAYE GÜLER

4-FATİH AKGÜN

5-MUSTAFA ARSLAN

HATAY

1-ADEM YEŞİLDAL

2-ORHAN KARASAYAR

3-MEHMET ÖNTÜRK

4-MEHMET ALĞAN

5-HACI BAYRAM TÜRKOĞLU

6-TÜLİN DURGUN YETİM

7-İBRAHİM NACİ YAPAR

8-MEHMET HACIOĞLU

9-CANAN KAHRAMAN

10-AHMET DEMİRTAŞ

IĞDIR

1. FERDİ TURAN

2. CENGİZ ŞEYRAN

-ISPARTA

1. SÜREYYA SADİ BİLGİÇ

2. RECEP ÖZEL

3. İSMAİL ÖZDEMİR

4. AYŞE USTA

KAHRAMANMARAŞ:

1. MAHİR ÜNAL

2. NURSEL REYHANLIOĞLU

3. VEYSİ KAYNAK

4. SEVDE BAYAZIT KAÇAR

5. MEHMET UĞUR DİLİPAK

6. MEHMET İLKER ÇİTİL

7. TÜRK İSLAM KARAKOÇ

8. İMRAN KILIÇ

KARABÜK:

1. OSMAN KAHVECİ

2. SEDAT NAMAL

KARAMAN:

1. RECEP KONUK

2. RECEP ŞEKER

KARS:

1. MEHMET UÇUM

2. YUSUF SELAHATTİN BEYRİBEY

3. ENSAR ERDOĞDU

KASTAMONU:

1. MUSTAFA GÖKHAN GÜLŞEN

2. METİN ÇELİK

3. ZAFER NALBANTOĞLU

KAYSERİ:

1. MEHMET ÖZHASEKİ

2. AHMET DOĞAN

3. YAŞAR KARAYEL

4. KEMAL TEKDEN

5. HAVVA TALAY ÇALIŞ

6. HALİL ERGEN

7. İSMAİL TAMER

8. AVŞAR ASLAN

9. AYDIN KALKAN

KİLİS

1. REŞİT POLAT

2. AHMET SALİH DAL

KIRIKKALE

1. OĞUZ KAĞAN KÖKSAL

2. RAMAZAN CAN

3. ABDULLAH ÖZTÜRK

KIRKLARELİ

1. HAMDİ IRMAK

2. VOLKAN GÖÇ

3. AYTAÇ AKSOY

KIRŞEHİR

1.    SALİH ÇETİNKAYA    
2.    HACI TURAN    

KİLİS

1.    REŞİT POLAT    
2.    AHMET SALİH DAL    

KOCAELİ

1.    FİKRİ IŞIK    
2.    RADİYE SEZER KATIRCIOĞLU    
3.    ZEKİ AYGÜN    
4.    İLYAS ŞEKER    
5.    MEHMET AKİF YILMAZ   
6.    CEMALETTİN KAFLI   
7.    SAMİ ÇAKIR    YÜKSEK    
8.    AYŞE MÜGE OLŞEN    YÜKSEK    ECZACI
9.    HALİT ÇOKAN    YÜKSEK    AVUKAT
10.    YALÇIN COŞTUR    YÜKSEK    MALİ MÜŞAVİR
11.    YAHYA COŞKUN    YÜKSEK    GAZETECİ / YAZAR

 

 

 

 

 

 


KONYA

1.    AHMET DAVUTOĞLU    YÜKSEK    ÖĞRETİM ÜYESİ
2.    MUSTAFA BALOĞLU    YÜKSEK    DOKTOR
3.    HÜSNÜYE ERDOĞAN    YÜKSEK    DOKTOR
4.    ZİYA ALTUNYALDIZ    YÜKSEK    MÜSTEŞAR
5.    MUHAMMET UĞUR KALELİ    ORTA    YÖNETİCİ - KAMU
6.    LEYLA ŞAHİN USTA    YÜKSEK    DOKTOR
7.    MEHMET BABAOĞLU    YÜKSEK    ÖĞRETİM ÜYESİ
8.    ABDULLAH AĞRALI    YÜKSEK    DOKTOR
9.    HALİL ETYEMEZ    YÜKSEK    EĞİTMEN
10.    RÜVEYDE GÜLSEREN IŞIK    YÜKSEK    PİSİKOLOG
11.    HACI AHMET ÖZDEMİR    YÜKSEK    ÖĞRETİM ÜYESİ
12.    ÖMER ÜNAL    YÜKSEK    YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
13.    MUSTAFA KAYA    YÜKSEK    MEMUR
14.    ÖMER FARUK KANIK    YÜKSEK    MÜHENDİS

 

 

 

 

 

KÜTAHYA

1.    MUSTAFA ŞÜKRÜ NAZLI    YÜKSEK    MÜHENDİS
2.    VURAL KAVUNCU    YÜKSEK    ÖĞRETİM ÜYESİ
3.    İSHAK GAZEL    YÜKSEK    AVUKAT
4.    AHMET TAN    YÜKSEK    MALİ MÜŞAVİR

 

MALATYA 

1.    ÖZNUR ÇALIK    YÜKSEK    ECZACI
2.    TAHA ÖZHAN    YÜKSEK    MÜŞAVİR
3.    MUSTAFA ŞAHİN    YÜKSEK    EĞİTMEN
4.    NURETTİN YAŞAR    YÜKSEK    YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
5.    BÜLENT TÜFENKCİ    YÜKSEK    AVUKAT
6.    BAYRAM TAŞKIN    YÜKSEK    AVUKAT

 

 

 


MANİSA

1.    RECAİ BERBER    YÜKSEK    MALİ MÜŞAVİR
2.    UĞUR AYDEMİR    YÜKSEK    MALİ MÜŞAVİR
3.    SELÇUK ÖZDAĞ    YÜKSEK    ÖĞRETİM ÜYESİ
4.    MURAT BAYBATUR    YÜKSEK    SERBEST/ÖZEL
5.    ŞULE TUNALI    YÜKSEK    YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
6.    İSMAİL BİLEN    YÜKSEK    AVUKAT
7.    MUSA YILMAZ    YÜKSEK    YÖNETİCİ - KAMU
8.    GÜZİDE İÇEN KASAP    YÜKSEK    MİMAR
9.    BİLAL TEMEL    YÜKSEK    AVUKAT

 

MARDİN

1.    ORHAN MİROĞLU    YÜKSEK    ÖĞRETMEN
2.    GÖNÜL BEKİN ŞAHKULUBEY    YÜKSEK    ECZACI
3.    MEHMET VEJDİ KAHRAMAN    ORTA    YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
4.    ABDULLAH ERİN    YÜKSEK    YÖNETİCİ - KAMU
5.    CENGİZ DEMİRKAYA    YÜKSEK    EĞİTMEN
6.    MEHMET EMİN DENİZ    YÜKSEK    SERBEST/ÖZEL

 

 

MERSİN

1.    MUSTAFA MUHAMMET GÜLTAK    YÜKSEK    ECZACI
2.    YILMAZ TEZCAN    YÜKSEK    DOKTOR
3.    MUHSİN KIZILKAYA    YÜKSEK    GAZETECİ / YAZAR
4.    ZEYNEP GÜL YILMAZ    YÜKSEK    AVUKAT
5.    İBRAHİM GÜL    YÜKSEK    SERBEST/ÖZEL
6.    ARİF YILDIRIM    YÜKSEK    YÖNETİCİ - KAMU
7.    MEHMET EMİN KAPLAN    YÜKSEK    AVUKAT
8.    PINAR NAR    YÜKSEK    AVUKAT
9.    CEMAL BALKAYA    YÜKSEK    SERBEST/ÖZEL
10.    ABDULLAH KUZ    YÜKSEK    ÖĞRETMEN
11.    MEHMET TAŞKIRAN    YÜKSEK    MALİ MÜŞAVİR


MUĞLA
1.    HASAN ÖZYER    YÜKSEK    SERBEST/ÖZEL
2.    HASAN KÖKTEN    YÜKSEK    MÜHENDİS
3.    ELVAN GÖÇER    YÜKSEK    YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
4.    MEHMET YAVUZ DEMİR    YÜKSEK    YÖNETİCİ - KAMU
5.    MUHİTTİN KAYABAŞ    YÜKSEK    MÜHENDİS
6.    ÖZBEN YELDA EROL GÖKCAN    YÜKSEK    YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

 

 

MUŞ

1.    MEHMET EMİN ŞİMŞEK    YÜKSEK    MÜHENDİS
2.    ABDULSELAM ER    YÜKSEK    EĞİTMEN
3.    HALİS SALTIK    ORTA    YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

NEVŞEHİR

1.    MUSTAFA AÇIKGÖZ    YÜKSEK    ECZACI
2.    MURAT GÖKTÜRK    YÜKSEK    AVUKAT
3.    EBUBEKİR GİZLİGİDER    YÜKSEK    AVUKAT

NİĞDE

1.    ALPASLAN KAVAKLIOĞLU    YÜKSEK    MÜLKİ İDARE AMİRİ
2.    ERDOĞAN ÖZEGEN    ORTA    YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
3.    YAŞAR ATAÇ    YÜKSEK    YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

ORDU

1.    NUMAN KURTULMUŞ    YÜKSEK    ÖĞRETİM ÜYESİ
2.    OKTAY ÇANAK    YÜKSEK    AVUKAT
3.    İHSAN ŞENER    YÜKSEK    YÖNETİCİ - KAMU
4.    AYŞE NİLGÜN TOMAKİN    YÜKSEK    AVUKAT
5.    ŞAKİR ÇOBAN    ORTA    YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

OSMANİYE

1.    SUAT ÖNAL    YÜKSEK    MÜHENDİS
2.    MÜCAHİT DURMUŞOĞLU    YÜKSEK    YÖNETİCİ - KAMU
3.    MEHMET SARI    YÜKSEK    EMEKLİ
4.    EMİR HASAN ARSLANTAŞ    YÜKSEK    AVUKAT


RİZE

1.    HASAN KARAL    YÜKSEK    İLAHİYATÇI
2.    HİKMET AYAR    YÜKSEK    MALİ MÜŞAVİR
3.    OSMAN AŞKIN BAK    YÜKSEK    MÜHENDİS


SAKARYA

1.    AYŞENUR İSLAM    YÜKSEK    ÖGRETİM ÜYESİ
2.    MUSTAFA İSEN    YÜKSEK    ÖĞRETİM ÜYESİ
3.    ALİ İHSAN YAVUZ    YÜKSEK    AVUKAT
4.    RECEP UNCUOĞLU    YÜKSEK    MÜHENDİS
5.    ALİ İNCİ    YÜKSEK    ÖĞRETMEN
6.    RECEP HACIEYÜPOĞLU    YÜKSEK    AVUKAT
7.    BİLGEHAN DOĞRU    YÜKSEK    DOKTOR

 


SAMSUN

1.    AKİF ÇAĞATAY KILIÇ    YÜKSEK    SİYASET BİLİMCİ
2.    AHMET DEMİRCAN    YÜKSEK    DOKTOR
3.    FUAT KÖKTAŞ    ORTA    YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
4.    ÇİĞDEM KARAASLAN    YÜKSEK    MİMAR
5.    HASAN BASRİ KURT    YÜKSEK    YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
6.    KAMURAN ÖZDEN    YÜKSEK    MÜSTEŞAR
7.    YILMAZ HOCAOĞLU    YÜKSEK    AVUKAT
8.    HÜSEYİN AVNİ ÇATAL    YÜKSEK    MÜHENDİS
9.    ADEM TUNCER    YÜKSEK    YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR


SİİRT

1.    YASİN AKTAY    YÜKSEK    ÖĞRETİM ÜYESİ
2.    HAŞİM TAŞKIRAN    YÜKSEK    YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
3.    ALİ İLBAŞ    YÜKSEK    YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

 

 

SİNOP

1.    CENGİZ TOKMAK    YÜKSEK    YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
2.    NAZIM MAVİŞ    YÜKSEK    SERBEST/ÖZEL


SİVAS

1.    İSMET YILMAZ    YÜKSEK    AVUKAT
2.    HİLMİ BİLGİN    YÜKSEK    AVUKAT
3.    SELİM DURSUN    YÜKSEK    MÜHENDİS
4.    ADEM YILDIRIM    YÜKSEK    AVUKAT
5.    YALÇIN ÖZDEMİR    YÜKSEK    SERBEST / ÖZEL

 

 

 

 

 

ŞANLIURFA

1.    NUREDDİN NEBATİ    YÜKSEK    YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
2.    MEHMET KASIM GÜLPINAR    YÜKSEK    ÇİFTÇİ
3.    SEYİT EYYÜPOĞLU    ORTA    ÇİFTÇİ
4.    MAZHAR BAĞLI    YÜKSEK    SOSYOLOG
5.    HALİL ÖZCAN    YÜKSEK    ÖĞRETİM ÜYESİ
6.    HAMİDE SÜRÜCÜ    YÜKSEK    MÜHENDİS
7.    AHMET EŞREF FAKIBABA    YÜKSEK    DOKTOR
8.    MEHMET AKYÜREK    ORTA    YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
9.    MAHMUT KAÇAR    YÜKSEK    MÜHENDİS
10.    YUSUF EĞİLMEZ    YÜKSEK    AVUKAT
11.    YILDIZ KONAL SÜSLÜ    YÜKSEK    PİSİKOLOG
12.    ABDULLAH YEŞİL    YÜKSEK    MALİ MÜŞAVİR

 


ŞIRNAK

1.    ARSLAN TATAR    ORTA    YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
2.    ADNAN ŞIK    ORTA    SERBEST/ÖZEL
3.    LEZGİN ADIYAMAN    ORTA    YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
4.    RİZGİN BİRLİK    ORTA    YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

TEKİRDAĞ
1.    MUSTAFA YEL    YÜKSEK    MÜLKİ İDARE AMİRİ
2.    AYŞE DOĞAN    YÜKSEK    DİŞ HEKİMİ
3.    METİN AKGÜN    ORTA    YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
4.    EYÜP KANAR    YÜKSEK    SERBEST/ÖZEL
5.    HAKAN SUNAL    YÜKSEK    DOKTOR
6.    AHMET ÜZGÜN    YÜKSEK    ÖĞRETMEN

TOKAT
1.    COŞKUN ÇAKIR    YÜKSEK    ÖĞRETİM ÜYESİ
2.    CELİL GÖÇER    YÜKSEK    DOKTOR
3.    FATMA GAYE GÜLER    YÜKSEK    SERBEST/ÖZEL
4.    FATİH AKGÜN    YÜKSEK    AVUKAT
5.    MUSTAFA ARSLAN    YÜKSEK    AVUKAT
 
TRABZON
1.    SÜLEYMAN SOYLU    YÜKSEK    SERBEST/ÖZEL
2.    MUHAMMET BALTA    YÜKSEK    MÜHENDİS
3.    AYŞE SULA KÖSEOĞLU    YÜKSEK    AVUKAT
4.    ADNAN GÜNNAR    YÜKSEK    DİŞ HEKİMİ
5.    NİHAT TOSUN    YÜKSEK    DOKTOR
6.    SALİH CORA    YÜKSEK    AVUKAT

 


TUNCELİ
1.    MEHMET TUNÇ    YÜKSEK    MÜHENDİS
2.    ALİ ULVİ SEYREK    YÜKSEK    AVUKAT


UŞAK
1.    MEHMET ALTAY    YÜKSEK    AVUKAT
2.    EYÜP GÖKHAN ÖZEKİN    YÜKSEK    MİMAR
3.    HÜSEYİN KESKİN    YÜKSEK    YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR


VAN
1.    BURHAN KAYATÜRK    YÜKSEK    MÜHENDİS
2.    ÖMER ÇAHA    YÜKSEK    ÖĞRETİM ÜYESİ
3.    NAHİDE HAKAN    YÜKSEK    AVUKAT
4.    FARUK ALPASLAN    YÜKSEK    YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
5.    HAMDULLAH ŞEVLİ    YÜKSEK    ÖĞRETİM ÜYESİ
6.    ÖZGE BURAK DEGER    YÜKSEK    EĞİTMEN
7.    YAKUP ALADAĞ    YÜKSEK    ÖĞRETMEN
8.    NİZAMETTİN AĞAR    YÜKSEK    MÜŞAVİR

 

 

YALOVA
1.    FİKRİ DEMİREL    YÜKSEK    ÖĞRETMEN
2.    MEHMET DEMİRHAN    ORTA    SERBEST/ÖZEL


YOZGAT
1.    ABDULKADİR AKGÜL    YÜKSEK    SERBEST/ÖZEL
2.    ERTUĞRUL SOYSAL    YÜKSEK    DOKTOR
3.    YUSUF BAŞER    YÜKSEK    AVUKAT
4.    İSKENDER MİNAR    YÜKSEK    AVUKAT


ZONGULDAK
1.    HÜSEYİN ÖZBAKIR    YÜKSEK    SAVCI
2.    FARUK ÇATUROĞLU    YÜKSEK    EKONOMİST
3.    ÖZCAN ULUPINAR    YÜKSEK    SERBEST/ÖZEL
4.    EMİNE ÇİFT    YÜKSEK    YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
5.    AKIN KAYMAK    YÜKSEK    EKONOMİST

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU'NDAN LİSTE MESAJI

Başbakan Ahmet Davutoğlu hazırlanan liste için "Uzun bir mesai sonunda milletvekili aday listemizi hazırladık. Ülkemize hayırlı olsun. Allah yolumuzu açık etsin. " dedi.

Listeler YSK'ya teslim edilmeden önce Üst Kurul toplu fotoğraf çektirdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.