banner461
banner195

Köstekçi’nin Yeni Hedefi

Yıllardır ilimizde tartan Pist olmaması nedeniyle Sprinter dallarında beklenen başarıyı bir türlü elde edemeyen Nevşehir, bu alanda 2015 yılında önemli gelişmelere sahne olacak.

 Köstekçi’nin Yeni Hedefi
18 Şubat 2015 Çarşamba 16:58

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Yıllardır ilimizde tartan Pist olmaması nedeniyle Sprinter dallarında beklenen başarıyı bir türlü elde edemeyen Nevşehir, bu alanda 2015 yılında önemli gelişmelere sahne olacak.

Nevşehir’de 3 Nolu çim sahanın etrafında yapılacak olan tartan pist çalışmasının İlimiz atletizmi açısından son derece büyük önem taşıdığını kaydeden Atletizm Antrenörü Resul Köstekçi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürüne bu konudaki gayretlerinden dolayı da teşekkür etti.

Köstekçi, “İlimizde yıllardır puanlı atletizm ve Sprinter dallarında istediğimiz başarıyı elde edemiyoruz. Zira ilimizde bir tartan pist olmaması nedeniyle yıllarca sporcularımızı bu dallarda yetiştirebilmek için Kayseri Kadir Has Stadına götürmek durumunda kaldık. İl Müdürümüzün ve ilimizin yetkililerinin gayretleri ile 3 Nolu çim sahanın etrafına yapılması planlanan tartan pist ile birlikte Sprinter dallarında sporcu yetiştirmek ve bu dallarda da başarı sağlayabilmek daha kolay bir hal alacak. 100 metreden 3 bine metreye kadar atletizm branşlarında başarılı olabilmek için ilimiz merkezinde bir tartan pistin yapılmasını büyük bir sabırsızlıkla bekliyoruz” şeklinde konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Arifhan Bıkmazer - 3 yıl önce
resul Abi'm Allah razı olsun memleketimizin Gençlerini yetiştiriyor...
Avatar
nevşehirli - 3 yıl önce
sene 2003 lerde resul hocayla antrenman yapardık yıl olmuş 2015... 12 yıldır tartan pist gündemde hala yapılmadıysa utansın bu nevşehirli müdürler vekiller. atla deve değildir bi tartan pist yapmak...
Avatar
Vicdan - 3 yıl önce
Insanimizin ,hele hele yöneticilerimizin 3/1 i Resul hoca kadar gayretli ,vefakar ve emektar olsa Nevsehirin sırtı yere gelmez.
Avatar
Ayten Akcan - 3 yıl önce
Bu hocayi bulmuşunuz. Gittimi arkasindan bakarsiniz. Bagar olmayin.
Avatar
Mustafa ÖZ - 3 yıl önce
Resul hoca Nevşehir ve Türk atletizmi için büyük bir şans.Yolunuz açık olsun.Yetkililerden de duyarlılık bekliyoruz.
Avatar
Mücahit mutlu - 3 yıl önce
Resul abim benim iyiki varsınız hayatımıza yön verdin sayende kendimize saygıyı öğrendik ve Artık yaşarken bir amacımız ve umudumuz var seni seviyoruz yüreğinde küçük çocukları taşıyan güzel adam