banner461
banner195

Külünk Vatandaşın AK Parti'den beklentilerini açıkladı

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, taşeron işçiler, emekliler ve polislerimizi rahatlatacak açıklamalar yaptı.

Külünk Vatandaşın AK Parti'den beklentilerini açıkladı
06 Eylül 2015 Pazar 12:24

banner143
banner134
2012-13 Yılında Kapadokya Yılın Enleri Anadolu Kent Ödüllerinde Yılın Milletvekili seçilen Türkiye'nin yetiştirdiği önemli Siyasetçilerden AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Twitter adresinden vatandaşın AK Parti'den beklentisini maddeler halinde sıraladı.


Külünk, taşeron işçiler, emekliler ve polislerimizi rahatlatacak açıklamalar yaptı.

'2 KASIM BAYRAM OLACAK'

'2 Kasım bir bayram olacak' diye sözlerine başlayan Külünk, ''Tek Başına İktidar Hedefiyle girdiği her seçimde Hakk'ın ve Halkın rızasını niyaz eden bizler için 2 Kasım bir bayramdır! Bizi bu bayram gününe hazırlayacak dinamikleri sokakları arşınlayan bizler, her madde üzerinde itizlikle çalışıyoruz'' ifadelerini kullandı.

Sokağın nabzını tutan Külünk, Twitter adesinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

TEK BAŞINA İKTİDAR YOLUNDA MİLLETİN SESİ

Tek Başına İktidar Hedefiyle girdiği her seçimde Hakk'ın ve Halkın rızasını niyaz eden bizler için 2 Kasım bir bayramdır!

• Bizi bu bayram gününe hazırlayacak dinamikleri sokakları arşınlayan bizler her madde üzerinde titizlikle çalışıyoruz

TAŞERON İŞÇİLER

• Gerçekleştirdiğimiz düzenlemelerle haklarında iyileştirme yaptığımız taşeron işçiler hakkında yeni kazanımlar üretmeliyiz.

• Gerçekleştirdiğimiz düzenlemelerle haklarında iyileştirme yaptığımız taşeron işçiler hakkında ana işler belirlenmelidir.

• Çalışma Bakanlığımız asıl iş kavramını tam olarak belirleyerek ve adaletli bir ayrımla taşeron işçiler geleceğe umutla bakmalıdırlar.

ESNAFI RAHATLATACAK ADIMLAR

• Küresel ekonomik dalgalanmalar ve istikrarımıza saldırılar ile daralan ekonomik piyasalarda mücadele veren esnaflarımızı rahatlatacak adımları yasalaştırmalıyız.

• Mali yükümlülüklerini zamanında yerine getiren vatandaşlarımızı taltif, zorlanan vatandaşlarımızı ise kolaylıklar ile kayıt altı kapsamında tutmalıyız.

EMEKLİLERİ RAHATLATACAK DÜZENLEME

• Yaşam maliyeti yükselen emeklilerimizi rahatlatacak düzenlemeleri hayata geçirmeliyiz

• Çalışan katma değer üreten işveren konumundaki emeklilerin aylıkları üzerindeki yükleri kaldırmalı ya da hafifletmeliyiz

• Çalışan katma değer üreten işveren konumundaki emeklilerin aylıklarından %10 kesintiyi kaldırmalıyız

POLİSLERİMİZE ÖZLÜK HAKLARI

• Bugün terörle mücadelede huzurumuzun teminatı, 17-25 Aralık ve Gezi darbelerinin demokrasi savunucusu polislerimizin özlük hakları iyileştirilmelidir.

• Güvenliğimizin teminatı polislerimizin uzun zamandır bekledikleri 3600 gösterge imkânı sağlanmalıdır.'' ifadelerini kullandı.

Kaynak : Haber7


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.