banner461
banner195

MHP Genel Başkan Yardımcısı Topçu, Ürgüp'te yaşamaya karar verdi.‏

MHP Genel Başkan Yardımcısı Zuhal Topçu, "Yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar ile mücadele edeceğiz' demişlerdi. Ama görüyoruz ki yolsuzluğu dibine kadar gerçekleştirdiler. Özellikle 17 Aralık süreciyle bu yolsuzluk onların sırtına yapıştı" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Topçu, Ürgüp'te yaşamaya karar verdi.‏
17 Mart 2014 Pazartesi 09:35

banner143
banner134

            MHP Genel Başkan Yardımcısı Topçu, Ürgüp’te yaşamaya karar verdi.

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Zuhal Topçu, "Yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar ile mücadele edeceğiz' demişlerdi. Ama görüyoruz ki yolsuzluğu dibine kadar gerçekleştirdiler. Özellikle 17 Aralık süreciyle bu yolsuzluk onların sırtına yapıştı" dedi.

Topçu, partisinin seçim çalışmaları kapsamında geldiği Nevşehir'in Ürgüp İlçesinde MHP Kadın Kolları tarafından Ürgüp sinema kültür salonunda gerçekleştirilen programa katıldı. MHP Nevşehir İl Başkanı Göksel Taşçı, MHP Nevşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Varol, MHP Ürgüp İlçe Başkanı Alp Aydın Eroğlu, MHP Ürgüp Belediye Başkan Adayı Fatih Kadir yıldız, MHP Ortahisar Belediye Başkan Adayı İsmail Genç, Ürgüp Ülkü Ocak Başkanı Oytun Akyol, İl genel meclis üyeleri ve Belediye meçli üyelerin yanı sıra partilerin ve Ürgüp Halkının katılımı çok sayıda olması büyük dikkat çekti.

MHP Ürgüp Belediye Başkan Adayı Fatih Kadir Yıldız Ürgüplü hemşehrilerine yapacağı bir birinden güzel projelerini anlatması üzere MHP Genel Başkan Yardımcısı Zuhal Topçu” MHP Ürgüp Belediye Başkan Adayı Fatih Kadir yıldız’ın projelerini dinledik hep birlikte gerçekten bu projelere oy vermemek mümkün değil. Bu projelerden sonra ben Ürgüp’te yaşamaya karar verdim.”Bende bir seçmeniniz olarak oy kullanmak için kaydımı buraya aldırıyorum sözlerin ardından salona gelen çok sayıdaki Ürgüp halkın coşkulu alkışlar arasında biz Allahın izniyle Ürgüplü kardeşlerimizin teveccüh ile verecekleri oylarla Ürgüp’ü Fatih başkanla fethetmek için birleşen Ürgüp halkına teşekkür ederken Allaha izni ile  30 Mart 2014 tarihinde bayram olacağını vurguladı.

 

Milletin, 17 Aralık soruşturması sonrasında artık AK Parti'ye oy vermeyeceğini iddia eden Topçu,  "Artık bu gerçeklerin örtülebilmesi mümkün değil. Bunların sırtına yapıştı. Sürekli olarak kendilerine AK Parti deseler de artık diyoruz ki bu parti ak değil dibine kadar kara partidir. Bu Milet için artık kararmıştır aklanması da mümkün değildir" diye konuştu. 

AK Parti'nin, 2002 yılında 3 Y ile mücadele edeceğim' diyerek iktidar olduğunu anımsatan Topçu, şunları kaydetti: "Yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar ile mücadele edeceğiz demişlerdi. Ama görüyoruz ki yolsuzluğu dibine kadar gerçekleştirdiler. Özellikle 17 Aralık süreciyle bu yolsuzluk onların sırtına yapıştı. Bu süreçte gördük ki cebimizdeki asgari ücretten aldığımız maaşa el atmışlar, bunlar soframızdaki zeytine, ekmeğimize el atmışlar. Haram, zehir- zıkkım olsun, boğazlarından geçmesin inşallah. Eğer bunlara komplo diyorsan, 'hâkimlere, savcılara güven, gel adalet önünde aklan ondan sonra bu topluluk içinde gururla gez' diyoruz. Bunu yapmak yerine başbakan ne yaptı. Bu ahlaksızlıkların ve yolsuzlukların önüne geçebilmek için, 7 binden fazla polisin görev yerini değiştirdi, hâkim ve savcıların görev yerini değiştirerek kendi savcılarını atadı. Bir de paralel diye bir örgüt çıkarttı. Paralel, paralel diye 11 yıldır iktidardasın, ağlaman yersiz bir suçlu arıyorsan aynaya bak orada suçluyu göreceksin."

Soruşturmalar kapsamında eski İçişleri Bakanı Muammer Güler ile iş adamı Reza Zerrab arasında geçtiği iddia edilen konuşmayı da eleştiren Topçu, "Yolsuzluk deyince özelikle 29 yaşında nereden geldiği belli olmayan bir iş adamı için bir bakan ben senin ayaklarının altına paspas olurum diyor. Olmaz olsun böyle bir bakan. Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil eden bir bakanın onurlu, ilkeli olması ve kul hakkından korkması lazım" ifadelerini kullandı.  

Topçu, Başbakan Erdoğan'ın seçim meydanlarında söylediği sözlerle halkı kutuplaştırdığını ileri sürerek, "Şu an Türkiye'de en fazla ihtiyaç duyduğumuz kavram demokrasi olmaktadır. Çünkü Sayın Başbakan'ın sergilediği tüm davranışlar özellikle son bir yılda sergilediği davranışlar diktatörlüğü, despotluğu göstermektedir. Artık ben ne dediysem doğrudur, ne yaparsam doğrudur, eylemlerine yöneldi. Ama o Başbakan mili iradenin farkında değil galiba. Bu nedenle 30 Mart seçimleri bu iradenin otaya çıkmasında en önemli adımı oluşturacaktır" diye konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Zuhal Topçu Adaylarıyla birlikte el ele omuz omuza güç göstermesi salonda bulunan Ürgüplüler ayakta alkış sesleriyle Ürgüp’ü Fatih Başkanla fethetmek için  sözlerini verdiler.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.