banner461
banner195

MHP Gözünü Nevşehir'e Dikti

Halen 52 milletvekili bulunan MHP, 97 vekilin 19’unun, üç seçimdir vekil çıkaramadığı illerden gelmesini bekliyor. Bu illerin başında Nevşehir geliyor.

MHP Gözünü Nevşehir'e Dikti
19 Mayıs 2015 Salı 11:51

banner143
banner134
 7 Haziran genel seçimleri öncesinde partilerin oy oranları ve olası vekil sayıları anket sonuçları üzerinden tartışılırken MHP, son yerel seçim sonuçlarından yola çıkarak bir tablo hazırlattı.

MHP, yerel seçimde aldığı oyu korursa, 97 milletvekili çıkaracağını hesaplıyor. Halen 52 milletvekili bulunan MHP, 97 vekilin 19’unun, üç seçimdir vekil çıkaramadığı illerden gelmesini bekliyor.

Yerel seçimde “eski kaleler”inde hareketlenme yaşandığını tespit eden, genel seçimde de çalışmalarını ağırlıklı olarak bu bölgelerde yoğunlaştıran MHP, yerel seçimden yola çıkılarak hazırlanan projeksiyona da güveniyor.

Bu hesaba göre MHP’nin son üç seçimdir vekil çıkaramadığı, bu seçimde en az birer milletvekili çıkarmayı beklediği iller şöyle: Nevşehir, Amasya, Burdur, Çanakkale, Çankırı, Giresun, Gümüşhane, Kars, Kırklareli, Kırşehir, Niğde, Ordu, Uşak, Aksaray, Kırıkkale, Bartın, Karabük, Kilis, Düzce.

Bu illerden yalnızca Çankırı’da beklediği kalabalığı bulamayan MHP; haber7.com'un haberine göre Nevşehir, Karabük, Amasya, Aksaray, Bartın gibi milletvekili bulunmayan ancak vekil çıkarılması beklenen illerle Kastamonu, Manisa, Aydın, İzmir, Balıkesir gibi illerdeki mitinglerde coşkulu kalabalıktan memnun kaldı.

 
 Kaynak: haber7.com

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
asım - 3 yıl önce
varol milletvekilliğini garantiledi zaten