banner461

MHP Nevşehir İl Başkanı Kaya'dan 3 Mayıs Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir İl Başkanı İlhan Kaya, 3 Mayıs Türkçülük Bayramı nedeniyle yazılı basın açıklaması yaptı.

banner503
MHP Nevşehir İl Başkanı Kaya'dan 3 Mayıs Açıklaması
03 Mayıs 2016 Salı 13:06

banner143
banner134
Kaya açıklamasında, 3 Mayıs 1944, milletimizin direncinin bayraklaştığı önemli ve anlamlı bir günü ifade etmektedir.
Türk Milliyetçileri, Türklüğü savunmanın bedelini işkencelere ve tabutluklara maruz kalarak, nice çile ve sıkıntılara göğüs gererek ödemişlerdir. Türk milliyetçileri iftiralara, baskılara ve suçlamalara rağmen Türklük şuurundan, Türkiye sevdasından ve Türk birliği ülküsünden vazgeçmemişlerdir.
          3 Mayıs, Türk milliyetçilerinin bu kutlu mücadelesini anlamak başta olmak üzere, Türklüğü ve Türk ülküsünü doğru okumak, geçmişten ders alıp Türk Milletinin onurlu geleceğini inşa etmek için daha çok çalışmanın önemini kavramak olarak kabul edilmelidir. Türk Milleti, ecdadını bildiği, anladığı ve unutmadığı sürece Türk-İslam âleminin liderliğini yapabilecek gücü, kudreti ve fikriyatı kendisinde bulacaktır.
       Bu vesile ile bir kez daha içlerindeki milli şuur ve iman ateşi bir an olsun sönmeyen ve Türk milliyetçiliği tarihinin altın sayfalarını oluşturan ülkü devleri, başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş, H. Nihal Atsız ve daha birçok Türk milliyetçisini rahmet ve minnetle anıyorum. 3 Mayıs 1944'ün hayatta olan fedakâr milliyetçi kahramanlarına minnetlerimi sunuyorum.
Teşkilatım ve Şahsım adına Büyük Türk milletinin ve değerli Türk Milliyetçilerinin mücadele tarihine altın harflerle yazılan bu anlamlı 3 Mayıs Türkçülük Günü’nü kutluyorum.
3 Mayıs ruhunun, Türk Milletinin onurlu geleceğine ışık tutacağına yürekten inanıyorum.
3 Mayıs Türkçülük Günü kutlu olsun!

                                                                          İlhan KAYA
                                                                  Milliyetçi Hareket Partisi
                                                                       Nevşehir İl Başkanı

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.