banner461
banner195

MHP’de Liste Başı Kim Olacak?

Milliyetçi Hareket Partisinde seçimlere aylar kala daha şimdiden en çok konuşulan konuların başında Milletvekilliği seçiminde liste başının kim olacağı.

 MHP’de Liste Başı Kim Olacak?
21 Ekim 2014 Salı 21:20

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Milliyetçi Hareket Partisinde seçimlere aylar kala daha şimdiden en çok konuşulan konuların başında Milletvekilliği seçiminde liste başının kim olacağı.

2015 Haziran ayında yapılacak olan Genel Seçimlerde MHP Nevşehir'de bugünlerde üç ismin ismi ağızdan ağza dolaşmaya başladı. 

MHP Nevşehir tabanında ise daha çok Varol ismi konuşulurken, MHP Merkez İlçe Başkanı Burak Kalfaoğlu ve Sahir Solmaz isimleri de bugünlerde konuşulmaya başlandı. Mart 2014 yerel seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere katılan Mehmet Varol'un yerel seçimlerde ciddi oranda MHP'nin oylarını artırmasıyla birlikte MHP Nevşehir birinci sıra milletvekili adayı olarak Mehmet Varol ismini partililer görmek istiyor. Varol'un yanı sıra MHP Merkez İlçe Başkanlığı görevinde bulunan Burak Kalfaoğlu'da yerel seçimlerde yapılan çalışmalarda özelikle duruşuyla taraflı tarafsız her kesimin büyük beğenisini toplamıştı. Kalfaoğlu'nun bu denli çalışmalarını yakından takip eden partililer Burak Kalfaoğlu'nu da Varol'dan sonra aday görmek istiyorlar. Öte yandan bey efendi kişiliği ile kısa sürede Nevşehir de vatandaşların büyük takdir toplayan İl Başkanı Göksel Taşçı yı da yabana atmamak gerekiyor.Taşçı nın aday gösterilmesi hiç süpriz sayılmaz.
2011 tarihinde yapılan genel seçimlerde Nevşehir'den birinci sıra adayı olan Sahir Solmaz ismine ise özellikle parti tabanı sıcak bakmazken Solmaz'ın Nevşehir'de özellikle bayramlarda partililer ile bir araya gelmesi acaba yine Solmaz aday olacak mı sorusunu da akıllara getirmeye devam ediyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
1.sıra mehmet varol un hakkı .olur veya olmaz mehmet varol 1.sıra olursa mhp 1 vekil ak parti 2 vekil çıkarır.yok mehmet varol 1.sıra olmazssa nevşehir 3 -0 ak parti kazanır.görünen köy kılavuz istemez.
Avatar
partili - 4 yıl önce
mhp nevşehirde girdiği seçimleri kaybettiyse varol yüzünden kaybetmiştir.il başkanlığı döneminde partiyi on parça böldü onun için yeter istenmiyorsun.
Avatar
MEMLEKETİMM - 4 yıl önce
bence bu göreve en layık kişi göksel başkandır layıkıyla yerine getireceğini düşünüyorm.yinede o veya bu farketmez vatanımıza milletimize hayırlısı kim ise o olsun..
Avatar
nevsehir siyaseti bilirkişisi - 4 yıl önce
Bence burada önemli olan mhp nin birinci adayı değil de ak partinin 3. sıraya kimin olacağı önemli eğer ak Parti 3. Sıraya iyi bir aday koyarsa mhp adayının hiç bir şansı olmaz
Avatar
kalabali - 4 yıl önce
Varol varsa variz
Avatar
nevsehir li - 4 yıl önce
Varol bence aday olma yeter 3 seçime girdin 3 unude kaybettim yeter bu kadar mağlubiyet.
Avatar
fahri - 4 yıl önce
Varol bu kez kesin gider
Avatar
m ulusoy - 4 yıl önce
belediye başkanlığında kullanıp karşısına ben liste başı adayım demek ayıp ve abes mehmet varol olmazsada zaten şansı yok