banner461
banner195

Milletvekili Açıkgöz “Medeniyetlerin Beşiği Nevşehir”

AK Parti Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Mustafa Açıkgöz, Nevşehir' in il oluşunun 63. yılı olması dolayısıyla Kutlama Mesajı yayımladı.

Milletvekili Açıkgöz “Medeniyetlerin Beşiği Nevşehir”
20 Temmuz 2017 Perşembe 11:33

banner143
banner134
20 Temmuz 1954 tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla Nevşehir’ imizin il oluşunun 63. yılı kutlu olsun.
 
Anadolu’ nun kadim şehri Nevşehir, köklü bir tarihe sahiptir. Tarih öncesi çağlardan beri yerleşim yeri olarak kullanılan yöreye KAPADOKYA denirdi. Volkanik tüften oluşmuş kayaç yapısıyla dünyada eşsiz bir güzelliğe sahip Kapadokya, milli park alanıyla koruma altındadır. Dünyanın en büyük açık hava müzelerinden biri olan Nevşehir’ in buram buram tarih ve kültür kokan havasını teneffüs etmeye konuklarımızı davet etmek istiyorum.
 
Üstad Hacı Bektaş-i Veli’ nin “Bir olalım, iri olalım, diri olalım” öğretisindeki gibi Anadolu’ nun kadim şehri Nevşehir’e; misafirperver, sıcakkanlı hemşerilerimizle en iyi şekilde ağırlamak için siz değerli konuklarımızı ziyarete bekliyoruz.
 
“Büyüyen ve Gelişen Nevşehir İçin Çalışıyoruz”
 
Son 15 yıldır şehrimizin her yönden gelişmesi için çalışıyoruz. Tarihin ve modern yaşamın bir arada olduğu şehrimiz, ülkemizin de vitrini olan özel bir ildir. Mutlu ve güçlü yarınlarımız için, marka bir şehir oluşturmak adına büyüyen ve gelişen Nevşehir için çalışıyoruz. Hemşerilerimize saygılarımı ve selamlarımı sunuyor; bu kutlu günün 63. yıldönümünün de hayırlara vesile olmasını diliyorum.
 
Ecz. Mustafa AÇIKGÖZ
AK Parti Nevşehir Milletvekili
TBMM Başkanlık Divanı Üyesi

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.