banner461
banner195

Milletvekili Açıkgöz, Öğrencilerle “Kariyer Günlerinde” Buluştu

AK Parti Nevşehir Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi Eczacı Mustafa Açıkgöz, Nevşehir Lisesi'nde düzenlenen "Kariyer Günleri" programının özel konuğu oldu.

Milletvekili Açıkgöz, Öğrencilerle “Kariyer Günlerinde” Buluştu
17 Mart 2016 Perşembe 19:30

banner143
Nevşehir Milletvekili Açıkgöz Kariyer Günleri'nde
İlgili Galeriye Git
banner134
AK Parti Nevşehir Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi Eczacı Mustafa Açıkgöz, Nevşehir Lisesi'nde düzenlenen Kariyer Günleri'nin konuğu oldu.

AK Parti Nevşehir Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi Eczacı Mustafa Açıkgöz, Nevşehir Lisesi'nde Kariyer Günleri'nin konuğu oldu. NEVGEDER Nevşehir Gönüllü Eğitimciler Derneğinin İçişleri Bakanlığınca desteklenen Değerler Şehri Nevşehir projesi faaliyetleri kapsamında liseli öğrencilerimize Kariyer Günleri Programı düzenlendi. 

Nevşehir Lisesi konferans salonunda düzenlenen etkinliğine Ak Parti Nevşehir İl başkanı Mehmet Ali TANRIVER, AK Parti Nevşehir Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi Eczacı Mustafa Açıkgöz, Nevgeder Başkanı Serhat ULUER, Okul Müdürü Muhammet ORÇİN, yöneticiler ve öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Nevşehir Gönüllü Eğitimciler Derneği başkanı Serhat ULUER’in açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen Nevşehir Milletvekili Eczacı Mustafa Açıkgöz öğrencilerle buluşarak sohbet edip tecrübelerini paylaştı. Gerek mesleki gerekse ülke gündemi ile ilgili konularda öğrencilerimizin sorularını yanıtladı. Milletvekili Açıkgöz öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılandı. 


NEVGEDER Nevşehir Eğitimci Gönüllüler Derneği tarafından Nevşehir Lisesi konferans salonunda düzenlenen etkinlikte AK Parti Nevşehir Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi Eczacı Mustafa Açıkgöz öğrencilerle buluşarak Öğrencilerle Sohbet Edip tecrübelerini paylaştı.

Milletvekili Açıkgöz, hayat tecrübelerinden örnekler sunarak, öğrencilere gelecekteki kariyerleriyle ilgili bilgiler verdi.


Programın açılış konuşmasını yapan Nevgeder Başkanı Serhat Uluer, "Bugün davetimizi geri çevirmeyip, bizleri onurlandıran sayın Milletvekilimiz Mustafa Açıkgöz'e teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin de büyük bir sabırsızlık içerisinde beklediklerinin farkındayım. Onları da daha fazla bekletmek istemiyorum. Ben sayın Milletvekilimz Açıkgöz'e İlimizin gelişimi ve eğitime her konuda büyük destek verdiği için teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum" dedi.

"İÇERİSİNDE BULUNDUĞUNUZ DÖNEMİN KIYMETİNİ BİLMENİZ GEREKİYOR"

Programa konuşmacı olarak katılan Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, söyleşi yaparak hayat tecrübelerini öğrenciler ile paylaştı. Öğrencilere kendi hayatından kesitler anlatarak öğüt veren Açıkgöz yaptığı konuşmasında, "Akademik olarak mutlaka başarınız olacaktır. Şuan sizlerin aranızda matematiği başarılı olan arkadaşımız olabilir, sosyal bilimlerde başarılı olan arkadaşımız olabilir, görsel sanatlarda başarılı olan arkadaşımız olabilir. Hepimizin kendine göre üstün bir yönü vardır. Esas olan herkesin kendine göre o üstün yönünü alıp bir noktaya taşıması gerekiyor. Herkes matematikten 10 alamaz, herkeste güzel resim yapamaz. O zaman herkes branşına göre kendini geliştirecek. Hayat çok hızlı bir şekilde değişiyor. Ben de lise yıllarında sizler gibiydim fakat şuan sizler bu sıralarda oturuyorsunuz. Hayat gelip geçiyor. Bir bakacaksınız sizlerde yıllar önce 8. sınıftık, şimdi anne baba olduk evli olduk diyeceksiniz. Bunun için içerisinde bulunduğunuz dönemin kıymetini bilmeniz gerekiyor. Dediğim gibi akademik başarınız mutlaka oluşacak. Ama esas olan insani yönünüz ve sosyal yönünüz olması gerekiyor. Sosyal yönünüzü geliştirmezseniz, ne kadar başarılı olursanız olun, hedefe ulaşamazsınız" dedi.

Milletvekili Açıkgöz, programın geri kalan bölümünde öğrencilerin sorularını cevapladı. Program sonunda, NEVGEDER Başkanı Serhat Uluer tarafından Açıkgöz'e teşekkür plaketi verildi. Açıkgöz daha sonra öğretmenler ve öğrenciler ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.