banner461
banner195

Milletvekili Gizligider Köylülerin Sorunlarını Dinledi

Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider Derinkuyu ilçesine bağlı Suvermez beldesi ile Kuyulutatlar, Çakıllı, Doğala, Özlüce, Güneyce ve Til köylerine ziyarette bulunarak üreticilerle buluştu.

Milletvekili Gizligider Köylülerin Sorunlarını Dinledi
07 Eylül 2013 Cumartesi 10:44

banner143
Gizligider Köylülerin Sorunlarını Dinledi
İlgili Galeriye Git
banner134

 Gizligider’in köy ziyaretlerine ilçe Başkanı Serdal Pala, İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Uçar ve parti yöneticileri de katıldı.

 Üreticiler, patates ve fasulye üretiminin tarımsal sulama nedeniyle mazot ve elektrik fiyatlarının pahalı olmasını dile getirerek süspansiyon uygulanmasını istediler.

Gizligider üreticilere yaptığı konuşmada, Derinkuyu’da fasulye festivalinin yapıldığını belirterek, “Dün Derinkuyu’da fasulye günü yaptık. Fasulye açığı çok fazla kapanacak gibi de görünmüyor. Her yıl da patates ekecek değiliz ya başka ürünlerde ekeceğiz. Biz çiftçilerimize alternatif ürünler ekin diyoruz. Nohut, fasulye, çilek, aspir gibi ürünler ekilebilir. Tarımsal sulamada kullanılan elektrikle ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile- görüştük. Bakanlıkça elektrikte süspansiyon çalışmaları devam ediyor. Çalışma tamamlandığında bu konuda açıklama yapılacaktır” dedi. Gizligider, 2015 yılından sonra yer altı suları için sayaç zorunluluğu geliyor. Bunun nedeni de yer altı sularının eksilmesidir. Biz sayaç zorunluluğunu çiftçilerimizin durumunu düşünerek 3 yıl erteledik” dedi. Ayrıca Gizligider’e Til köyü halkı; Til –Mazı ve Til Kaymaklı arası yapımı planlanan köy yolunun bir an önce yapılmasını istediler. Daha sonra köy halkının isteği üzerine Selçuklular dönemi kervansaraylarından Dolay Han’a giderek incelemelerde bulundu. Köylüler hana onarılarak sahip çıkılmasını istediler.

Osman AYTEKİN


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
bilal demir - 5 yıl önce
sn ebubekir bey serdal pala yanında oldugu sürece bu halk seni hep kucaklar.tebrik ederim başaramyacagınız engel kalmaz serdal başkanı ayrıca tebrik ederim.vekillerle halkın arasını çok iyi buluyor
Avatar
ahmet ercan - 5 yıl önce
bizler aktif vekiller aktif başkanlar istiyoruz bunlar derinkuyuya yakışıyor.65-70 yaş yöneticiler olmasın.türkiye degişiyor ilçemizde degişsin başarılar ak partili kardeşlerimiz