banner461
banner195

Milli İrade Platformundan Meclis Çıkarması

Nevşehir’de oluşturulan ve 54 Sivil Toplum Kuruluşunun destek verdiği Milli İradeye Saygı Platformu Üyeleri Türkiye Büyük Millet Meclisini ziyaret etti.

Milli İrade Platformundan Meclis Çıkarması
13 Şubat 2014 Perşembe 17:36

banner143
Milli İrade Platformundan Meclis Çıkarması
İlgili Galeriye Git
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de oluşturulan ve 54 Sivil Toplum Kuruluşunun destek verdiği Milli İradeye Saygı Platformu Üyeleri Türkiye Büyük Millet Meclisini ziyaret etti.

Ziyarete 45 STK Temsilcisi Katıldı …

Milli İradeye Saygı Platformunun Türkiye Büyük Millet Meclisine yaptığı günü birlik ziyarete; Nevşehir Ticaret Borsası, Ziraat Odası, Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği, Gülistan Derneği, Birlik Haber-Sen, TOÇ-Bir-Sen, Kültür Memur-Sen, Enerji-Bir-Sen, Bayındır Memur-Sen, Genç Memur-Sen, Emekli-Bir-Sen, Güldeste Derneği, Hak-İş Sendikası Nevşehir Temsilciliği, Alemdar İmam Hatip Mezunları Derneği, Bem-Bir-Sen, Diyanet-Sen, Eğitim-Bir-Sen, Enderun Eğitim Vakfı, Kır Çiçeği Aile Derneği, Memur-Sen, Mahmut Sami Ramazanoğlu Vakfı, Muhtarlar Derneği, Sağlık-Sen, Zümrüt Aile Derneği, Nevşehir Hayırlı Hizmetler Vakfı, Damat İbrahimpaşa Gençlik Derneği, Deniz Feneri Derneği, Şuurlu Öğretmenler Derneği, İlim Kültür Vakfı, Karapınarlılar Derneği, Veren El Derneği, KAYDER, Mevlana Kültür Derneği, İHH Nevşehir Temsilciliği, Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği, Kervansaray Derneği temsilcileri katıldı.

İlk Durak Nevşehir Milletvekilleri …

Sabahın erken saatlerinde Ankara’ya hareket eden Milli İradeye Saygı Platformu Üyeleri Türkiye Büyük Millet Meclisinde ilk olarak Ak Partili Nevşehir Milletvekilleri Ahmet Erdal Feralan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider’i ziyaret etti.

Ziyaret öncesinde heyet üyelerine bir öğle yemeği veren Nevşehir Milletvekilleri yoğun meclis genel kurul ve komisyon çalışmaları nedeniyle heyet üyelerini bira bekletmek zorunda kaldılar.

Vekillerden Milli İrade Platformu’na Teşekkür

Ak Parti Nevşehir Milletvekilleri, Milli İradeye Saygı Platformu üyelerini Meclis Milletvekilleri toplantı salonunda ağırladı.

Milli İradeye saygı platformu üyelerine tek tek teşekkür eden Ak Parti Nevşehir Milletvekilleri Feralan, Göktürk ve Gizligider, Gezi olayları ile başlayan ve ardından 17 Aralık Operasyonları ile doruğa çıkan olayları değerlendirdi.

Feralan, “Milletimiz de Milli İradeye 30 Mart’ta Sahip Çıkacak”

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ahmet Erdal Feralan, Milli İradeye saygı platformu üyelerine teşekkür ederken, Türk Milletin milli iradeye 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde sahip çıkacağına inandıklarını ifade etti.

Feralan, “Milli İradeye saygı platformu üyelerine tek tek teşekkür ediyorum. Son dönemlerde yaşananlar aslında cumhuriyet tarihinde Türkiye’nin yaşadığı hadiseler. Çok partili siyasete geçtiğimiz zamandan itibaren bu tür benzer olaylar yaşanmış. Bizim yaşamış 1946’lı yıllara yetişmez ama 1970’li, 1980’li yılları iyi biliyoruz. Siyaseti yeniden dizayn etme çabaları oluştu. Yerli odaklar olduğu gibi yabancı odaklarda bu girişimlerde rol almıştır.  Sizler milli iradeye sahip çıktınız. Milletimiz de inşallah 30 Mart’ta sahip çıkacak” dedi.

Gizligider, “Günümüzde Kalem Silahtan Daha Güçlü Olmuş”

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, bugün yaşananların aslında Osmanlı döneminden bu yana yananlarla büyük benzerlikler içerdiğine değindi.

Sözlerine “Hakkınızı Helal Edin” diyerek başlayan Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, hem ülkenin geleceğine, hem çocuklarımızın geleceğine sahip çıkılan bu harekete katılanlara teşekkür etti.

Gizligider, “Anlatmaya çalıştıklarımız parti meselesi değil. Aslında bu işler Osmanlı’dan bu yana ola gelmiş. Geçmişte eli silah tutunlar kullanılmış ama günümüzde artık eli kalem tutanlar kullanılıyor. Günümüzde kalem silahtan daha güçlü olmuş. Hangi parti olursa olsun. Biz diyoruz ki, biz seçimle geldik seçimle gidelim. Ama kasetle ulamalarla bu işler olmaz. Bunlar milli iradeye saygısızlıktır. Herkes yerini bilecek. Eğer sen yönetmeye talipsen kapı gezip bunlara oy verme diyene kadar kurarsın partini kapı kapı dolaşıp oy istersin. Dünyanın seçtiği yol bu değil mi?. Kaç Gramsın, kaç kilosun seni de görürüz. Türkiye’nin imajını çok ciddi şekilde bozmaya çalışıyorlar. Geçen hafta yurt dışındaydım. Bizden önce birileri dolaşmış oraları. O kadar detay anlatılıyor ki şaşırıyorum. Bunlardan bizde onlarda kaybeder. Bazen iktidar hırsı gözleri bürüyebiliyor. Artık bilinç düzeyimizin yüksek olduğuna inanıyorum. Bizim niyetimiz hayır. Arkadan hançerleme ile başka yerlere hizmet etmeyle bir yere gelinmeyeceğini gördük. Bizler bugüne kadar hayırlı çalışmalar yaptık. 30 Mart ve sonrasında da hayırlı daha güzel çalışmalar yapmaya adayız” ifadelerinde bulundu.

Göktürk, “Biz Millete Rağmen Ne Olursa Olsun Demiyoruz”

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, Nevşehir’in milli iradeye sahip çıktığını bir kez daha açık bir şekilde gösterdiğine dikkat çekerken, Türkiye’de daha güzel şeyler olacağına inandıklarını ifade etti.

Göktürk, “Milli iradeye Nevşehir’in nasıl sahip çıktığını buraya gelerek bir kez daha gösterdiniz. Biz millete rağmen ne olursa olsun demiyoruz. Bundan sonra artık kararı millet verecek. Milletin karar vermesi ile iktidar değişecek. Milletin iradesini her yere yansıtmaya çalışıyoruz. Çünkü Millete hesap verenler seçilmiş olanlar. Millete hesap veremeyenler kapalı kapılar arkasında değişik lobilerle istediklerini yapmaya çalışıyorlar. Siyaset insanlara hizmet için yapılır. 80 Yılda yapılanlara bakın 12 yılda yapılanlara bakın. Geldiğimiz noktada insanlar diyor ki artık durum diyor. Her şeyden önce kendisini bu millete adamış bir liderimiz var. Bu lidere sahip çıkmak gerekiyor. Allaha hamd olsun Türkiye de daha iyi şeyler olacağını umut ediyoruz. Türkiye’de ülkesini seven herkes bu iradeye sahip çıkmalı. Nevşehir bu hususta çok şanslı. Tarihte olduğu gibi iradesini tam olarak ortaya koydu. Yerel seçimler artık isimlerin seçildiği bir seçim olmayacak. 30 Mart’ta Türkiye’nin tamam mı devam mı seçimi olacak. Milli iradenin hakim olacağı zaman mı o ortaya çıkacak. Yıllardır mücadele ediliyor insanlar daha demokratik ortamlarda yaşasınlar istiyoruz” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
aboooooooo - 4 yıl önce
resimdekilere bakınca tam seçmişsiniz.tam menfaatlerine sahip çıkanlar bir arada resimlenmiş tebrikler
Avatar
aliii - 4 yıl önce
derinkuyudan 2 kişi bunlar millin iradeye saygı göstermezki.diger arkadaşları tebrik ve takdir ederiz allah yardımcıları olsun
Avatar
stk lar - 4 yıl önce
bu dernekler ziyaretlerinin gerekçeli kararını gerekli yönetmeliklerine göre alıp yönetimine sunmuş mu yoksa baştakiler üyelerinin iradesine saygı duymadan kendi iradelerini koruma adına kafalarına göre meclise gidip akp yetkilileri ile mi görüşüyorlar
Avatar
sağduyu - 4 yıl önce
işte sağduyu ve birlik... nevşehir tarihinde nadir gösterilen bu birlikten dolayı siz değerli şahsiyetleri kutluyor ve onur duyuyorum. bizler biliyoruz ki artık, asıl yolsuzluk ülkenin milli iradesini gasp etmektir ve bedeli de çok ağırdır.teşekkürler sağduyu........
Avatar
kapadokyalı50 - 4 yıl önce
ne kadar yalaka menfaatçi varsa toplanmış..bunlarmi nevşehirin temsilcileri..