banner461
banner195

Muhsin Yazıcıoğlu ölümünün 5. yılında anıldı

BBP Nevşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Sağlamkardeş ve Nevşehir Alperen Ocakları, partinin kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünün 5'inci yılında kabri başında andı.

Muhsin Yazıcıoğlu ölümünün 5. yılında anıldı
25 Mart 2014 Salı 15:58

banner143
banner134

BBP Nevşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Sağlamkardeş ve Nevşehir Alperen Ocakları, partinin kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünün 5'inci yılında kabri başında andı.BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, parti yöneticileri , üyeler ve BBP Nevşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Sağlamkardeş ile Nevşehir Alperen Ocakları Ankara Hamamönü'nde bulunan Tacettin Dergahında bir araya gelerek, Yazıcıoğlu'nun mezarı başında mevlit ve dualar okudu. Destici de Kur'an tilavetinde bulundu. Destici, dergah çıkışında yaptığı açıklamada, Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne neden olan helikopter kazasıyla ilgili soruşturmanın biran önce aydınlatılması gerektiğini vurguladı.Bu konuda başta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olmak üzere herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini ifade eden Destici, "Tüm Muhsin Yazıcıoğlu sevenleri, Türk islam coğrafyasındaki bütün kardeşlerimiz, gönlünde zerre kadar iman ve adalet duygusu barındıran herkes artık bu hadisenin aydınlatılmasını bekliyor. Yorulmamızı, usanmamızı, bıkmamızı, korkacağımızı, yılgınlık göstereceğimizi düşünenler boşuna bekliyor. Cesaretimiz, kararlılığımız, metanetimiz, sebatımız, her şeyden önemlisi sabrımız bu hadisenin üzerini örtmeye çalışanların, bu hadiseyi, soruşturmayı varsa atalete uğratmaya çalışanların çabalarını ve çırpınışlarını mutlaka yenecektir" dedi.Destici, merhum Yazıcıoğlu'nun inanmadığı davada milyonların önünde yürüyeceğine, inandığı davada tek başına yürümeyi tercih edeceğini belirterek, şöyle devam etti:"Sen 'büyük davalar, yıkılmayacak, yorulmayacak, üşenmeyecek dava adamları ister' diyensin. Sen, 'Biz milliyetçilik söylemini yeni akıllarına getirenlerden değil, ruhumuzla, canımızla, gerçek milliyetçileriz' diyensin. Sen 'şiddete asla tevessül etmeyeceksiniz. Silahınız fikirleriniz olacak, ben bir elinde Kur'an, bir elinde bilgisayar olan gençlik istiyorum' diyerek, fikri, imanı ve bilgiyi bu gençliğe rehber gösterensin. Binler bugün burada, dava arkadaşların bugün burada, sen rahat uyu şehidim. Hayallerin hayalimiz, davan davamız, yolun yolumuzdur. Ruhun şad olsun, mekanın cennet olsun."Etkinliğe katılanlara lokum dağıtılarak, ücretsiz yemek ikramında bulunuldu.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Mekanı cennet olsun - 4 yıl önce
türk _i̇slam ülküsünün en önemli kilometre taşı büyük reis mekanın cennet olsun yrd. doç.dr. özden taşğın
Avatar
SORULAR - 4 yıl önce
neden hükümet bu olayin üstüne hiç gitmiyor?başlangiçtaki kaos nasil?oluşturuldu,kaç kişinin sorgusu yapildi.gazeteci ismail güneş'in eşinin söyledikleri? ilginç!!çooook soru var çoook.ucu nereye gidiyor?
Avatar
Muhsin Başkan - 4 yıl önce
muhsin başkanın mekanı cennet ruhu şad olsun.inşallah fatih başkan büyük bir başarı gösterir..