banner461

Nevşehir AK Parti Gençlik Kolları'ndan 15 Temmuz'a özel klip!

AK Parti Nevşehir Gençlik Kolları İl Başkanlığı, 15 Temmuz destanının 4. yıl dönümüne özel bir klip paylaştı. ..

banner503
Nevşehir AK Parti  Gençlik Kolları'ndan 15 Temmuz'a özel klip!
14 Temmuz 2020 Salı 15:11

banner143
banner134

AK Parti Nevşehir Gençlik Kolları İl Başkanı Furkan TÜRKER, 15 Temmuz Darbe Girişimi'nin dördüncü yıl dönümü ve 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada;

4 yıl önce, Türkiye Cumhuriyeti tarihine bir hainlik ve zalimlik nişanesi olarak kaydedilen 15 Temmuz Darbe Girişimi'ni, aradan geçen zamana rağmen hala ilk tank sesinin duyulduğu andaki kadar güçlü bir öfkeyle kınıyoruz. Dünyanın gözleri önünde yaşanan bu demokrasi katline, tüm dünyaya ders olacak nitelikteki cevabı, en mert ve yiğit şekliyle Türk Milleti vermiş, demokrasisine, vatanına ve devletine sahip çıkmanın tarihte eşine ender rastlanan bir örneğini canı pahasına sergilemiştir.

15 Temmuz gecesinde; genciyle, yaşlısıyla, kadın ve erkeğiyle kendi hayatını hiçe sayarak, vatan savunmasını her şeyin önüne koyup sokaklara çıkan aziz milletimiz, darbecilere geçit vermemiştir.

FETÖ’ nün hain emellerini boşa çıkaran bu azim, kararlılık ve vatan sevdası, bir daha böyle bir kalkışmaya bu topraklarda cesaret edilemeyeceğinin de en büyük teminatıdır. Türk halkının ortaya koyduğu güçlü demokrasi mücadelesi, dillendirilmese dahi, biliyoruz ki tüm dünyanın gıpta ettiği, örnek aldığı bir beraberlik örneği olarak tarihin sayfalarına işlenmiştir. Dil, din, ırk, cinsiyet ayrımından uzak bir kenetlenme örneğini yüz yıllardır bu topraklarda sergileyen milletimiz, bu hain kalkışmayla birlikte; ülkemize yöneltilen saldırılara karşı "vatan savunmasını" esas alarak birlikte karşı koymanın gücünü bir kez daha ispat etmiştir.

İl başkanı TÜRKER her yıl aynı günde iliklerimize kadar hissettiğimiz o tarihi anı AK Parti Gençlik Kolları olarak Şehrimizin 16 farklı bölgesinde şiirimizle tüm vatandaşlarımıza hissettirmek istedik BU VESİLEYLE Tüm Şehitlerimize ALLAHtan rahmet Ailelerine sabır diliyorum dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.