banner461
banner195

Nevşehir Belediyesi Hazine mi BULDU ?

Nevtes yayın organı tarafından yapılan Nevşehir Belediyesi Hazine mi BULDU ? haberi geniş yankı buldu.Haber sonrası konu hakkında Başkan Ünver'den Özür ve Tebrik geldiği belirtildi.

Nevşehir Belediyesi Hazine mi BULDU ?
20 Kasım 2013 Çarşamba 13:24

banner143
Nevşehir Belediyesi Hazine mi BULDU ?
İlgili Galeriye Git
banner134

İşte Nevtes'ten konuya ilişkin yapılan o açıklama:
Nevtes tarafından "NEVŞEHİR BELEDİYESİ HAZİNE Mİ BULDU ?"  başlıklı yapılan haber yayına girdiğin itibaren gün içinde 5000 okuyucu alırken, sanal alemde geniş de yankı buldu. Haberimizin yayına girmesinden itibaren, gün içinde çok sayıda telefon ve mail teşekkürü alırken  şubemiz, önemli bir konuyu daha gündeme taşıdığımız için tebrikler almıştır.

Haberimizde çalışmaları askıya alınan Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi ve Kredi Yurtlar kurumu bölgesini birbirine bağlayacak olan YAYA ALT GEÇTİNİN son durumu ve çalışmalarının uzun bir dönemdir durdurulmasıydı. Fotoğraf görüntüleri ile paylaştığımız oldukça riskli konumu olan kavşağın neden verilen söz ve tarihte hizmete girmediği ve Çağdaş şehircilik anlayışına göre alt geçit değil  adeta  TÜNEL , SIĞINAK GÖRÜNTÜLÜ  sözde alt geçit itirazımız ve tepkimiz üzerine bu gün Nevşehir Beldiye Başkanı HASAN ÜNVER şube başkanımızı  arayarak  önce gecikmeden dolayı ÖZÜR DİLEMİŞ  ve arkasından ise EĞİTİM SENDİKASI VE EĞİTİM SENDİKASI BAŞKANI OLARAK DUYARLILIĞIMIZI TEBRİK ETMİŞTİR.

Sayın ÜNVER ŞUBE başkanımız Mustafa UĞUR ile yaptığı telefon görüşmesinde gecikmenin nedenleri açıklarken , eleştiri getirdiğimiz bir çok konuda da TOPU NEVŞEHİR KARAYOLLARI 67 .ŞUBE ŞEFLİĞİNE ATMIŞTIR. Şube başkanımız Mustafa UĞUR gerçekleşen telefon görüşmesinde haberimizdeki tüm eleştirileri yinelemiş ve sözde al t geçit görünümlü  SIĞINAK hakkında da eleştirilerini bir kez  daha iletmiştir.

Sayın Hasan ÜNVER'in çalışmalarından olan KAPALI PAZAR YERİ İLE İLGİLİ ELEŞTİRLERİMİZ, NEVŞEHİR BELEDİYE MECLİSİNDEN SÖZ VERİP ÇIKARTAMADIĞI NEVŞEHİR MERKEZİNDE AÇILACAK İŞ YERLERİNE TÜRKÇE İSİM VERİLMESİ  ve çok sayıda Nevşehir Belediyesi haberleri  hakkında sitemizde , şube gazetemizde , yerel basında, Ulusal basında  çıkan haberler için bugün gösterdiği duyarlılığı göstermediği için ANLAM VERMEDİK .

Sayın Hasan ÜNVER bugün başkanımıza yarından itibaren 15.11.2013 Cuma günü itibari ile ALT GEÇİT ÇALIŞMALARININ YENİDEN BAŞLATILACAĞI SÖZÜNÜ VERMİŞTİR.

Gelin isterseniz şimdide o haberi yeeniden bir anımsayalım...


Nevşehir Belediyesi Hazine mi BULDU ?

Geride bıraktığımız mayıs ayında geçici olarak trafik yönü değiştirilen KEPÇE , DOZERLERLE çıkartma yapılan Nevşehir Üniversitesi yerleşkesi önündeki alt geçit yapımında anlamsız ve manasız sessizlik devam ederken , yapım çalışmalarından şu an eser yok.


 Geride bıraktığımız mayıs ayında geçici olarak trafik yönü değiştirilen KEPÇE , DOZERLERLE çıkartma yapılan Nevşehir Üniversitesi yerleşkesi önündeki alt geçit yapımında anlamsız ve manasız sessizlik devam ederken , yapım çalışmalarından şu an eser yok.

Mayıs 2013 tarihinde alt geçit yapımı ile ilgili yerel ve Ulusal haber kanallarına haber metnini yollayan Nevşehir Belediyesi küçük çaplı bir iş olarak gördüğü  yaya alt geçit yapımı ile ilgili de önümüzdeki günlerde tamamlanarak hizmete gireceğini açıklamıştı.

Nevşehir için , eğitim için verilen her sözü ve yatırımı takip eden şubemiz ayladır yaprak kımıldamayan alt geçit bölgesinde bir dizi incelemelerde bulunarak fotoğraf makinemize , verilen söz ile son durum arasındaki bilinmeyen çelişkiyi resmileştirdik.

Nevşehir Belediyesi ile Karayolları 67. Yol Şube Şefliği işbirliği içerisinde gerçekleştirilecek diye açıklanan 50 metrelik  Nevşehir Üniversitesi yaya alt geçidi hizmete girmemesi sebebiyle her  her saniye , her dakika başta Nevşehir Üniversitesi öğrencileri olmak üzere tüm insanları  trafik  canavarı ile tanıştırmayı bekliyor.

Bugün bölgede inceleme yaparken , yanımıza gelen çok sayıda Nevşehir Üniversitesi öğrencisi Yaya alt geçidinin hizmete girmemesi nedeni ile çok büyük tepki verirlerken , Hangi dünyada yaşıyoruz günümüz teknolojisinde 50 metrelik bir geçidi tamamlayamadılar yoksa NEVŞEHİR BELEDİYESİ BURADAN HAZİNE Mİ BULDU DA  ALT GEÇİT ÇALIŞMASINI DURDURDU açıklamalarında bulunmuşlardır.

Yaptığımız incelemelerde modern bir alt geçitten ziyade Tüneli, sığınak koridorunu andıran çirkin ve estetik dışı yapı içinde başta tasarım yapan , projesini çizen ve alt geçide onay verenlere de ÇAP VE KAPASİTE diyoruz.

Olası ,yaşanacak ölümlü ve ya sakatlık yaratacak bir  olayda halkın can ve mal emniyetinden sorumlu tüm kurum ve kuruluşları ciddi olmaya ve verdiği  sözü tutmaya davet ediyoruz.

Konuyu yakından takip edeceğimizi belirtiyoruz.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.