banner461
banner195

Nevşehir 'de Seçimin Kaderine Onlar Etki Edecek

Nevşehir Üniversitesi’nde eğitim gören 12 bine yakın öğrencinin, merkezde eğitim gören 8 bin dolayında 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerin sonuçlarına damga vurması bekleniyor. Üniversite Öğrencileri, oylarını kullanmak için nüfus müdürlüklerine akın ediyor.

Nevşehir 'de Seçimin Kaderine Onlar Etki Edecek
22 Ocak 2014 Çarşamba 20:51

banner143
banner134
Nevşehir de Seçimin Kaderini Öğrenciler Belirleyecek...!

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Üniversitesi’nde eğitim gören 12 bine yakın öğrencinin, merkezde eğitim gören 8 bin dolayında 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerin sonuçlarına damga vurması bekleniyor. Üniversite Öğrencileri, oylarını kullanmak için nüfus müdürlüklerine akın ediyor.

Edindiğimiz bilgiye göre şuana kadar 8 bini aşkın Üniversite öğrencisi oy kullanmak için müracaatını yapmış durumda.

30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere tüm partiler ve adayları son sürat hazırlanıyorlar. Seçim çalışmaları kapsamında vatandaş ve esnaf ziyaretlerine ağırlık veren adaylar, halkın desteğini sağlamak için projelerini anlatmaya başladılar. Kimileri esnafın derdine derman olacağını, kimisi de vatandaşın yolunu, suyunu yapacağını vaat ediyor. Ama Üniversite Öğrencilerini unutanlar büyük bir gerçeği göz ardı etmiş olacağı belirtiliyor.

Nevşehir, şehir olarak küçük olmasına rağmen oy bakımından üniversite gibi büyük bir oy potansiyele sahip kurumu bünyesinde barındırıyor. 

Yerel seçimlerde üniversite öğrencilerinin tercihinin seçimin sonucunu etkilemesi bekleniyor. Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Mart ayında yapılacak mahalli idare seçimlerinde sonucu gençlerin ve özellikle de öğrencilerin belirleyeceğini vurguladı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hamdullah zeybek - 4 yıl önce
değişmez nevşehirde bu kafa yapısı
Avatar
ünüversteli - 4 yıl önce
nevşehirde okuyan bir öğrenci olarak,oyum mhp yedir mhp nevşehirin hazin geleceğini değiştirecektir arkadaşlar oylar kişilik sahibi şahsiyetli ve saygıya gerçekten değer olan mehmet varol'la varol mehmet varol nevşehir