banner461
banner195

Nevşehir Milletvekilleri Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'la Görüştü

AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Nevşehir'in yol sorununu konuştu.

Nevşehir Milletvekilleri Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'la Görüştü
16 Mayıs 2016 Pazartesi 19:37

banner143
banner134
AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Nevşehir'in yol sorununu konuştu.

Ulaştırmada Yeni Yatırımlarımız Hız Kesmeden Devam Ediyor… 
''Ak Parti iktidarında ülkemizin dört bir yanı bölünmüş yollarla, köprü ve tünellerle birbirine bağlanırken, Nevşehir’de de karayolu yatırımlarımız hız kesmeden devam ediyor.

Mustafa Açıkgöz; “ Sayın Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Ankara - Nevşehir karayolu dahil Nevşehir'in yol sorununu görüşerek Sayın Bakana anlatma fırsatı bulduk. Nevşehir – Aksaray arası karayolunun sıcak asfaltla kaplanması ve Nevşehir Kuzey Batı çevre yolu çalışmaları ile ilgili istişarede bulunduk. Taleplerimizi ilettik. ” Dedi. 


Konu hakkında Nevşehir AK Parti Milletvekili Ebubekir Gizligider'in  FİB Haber Merkezine Yaptığı açıklamasında da; Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali YILDIRIM ile yaptığımız görüşmeler sonucunda Ankara ile Nevşehir’i birbirine bağlayacak olan 30 yıllık hayalimiz Gölbaşı – Niğde otoyolu ihalesinin en yakın zamanda yapılmasına dair müjdemizi alırken, yine Sn.Bakanımızın uygun görüşleri sonucunda Nevşehir – Aksaray arası karayolunun sıcak asfaltla kaplanması için de düğmeye basıldı.

İhalesi yapılan ve ilki bu yaz başlayacak olan şehir merkezi giriş çıkışlarının sıcak asfaltla kaplanması hizmeti için de Sn. Bakana teşekkür ettik. Sayın Bakanımızla beraber Karayolları Genel Müdürümüz İsmail KARTAL ile yaptığımız değerlendirme sonucunda Nevşehir Belediyemiz ve Karayolları Genel Müdürlüğü işbirliği ile Nevşehir Kuzey Batı çevre yolu çalışmaları da son hız devam etmektedir.

İlimize uzun süre hizmet verecek bu projeler tamamlandığında komşu iller ve ilçelerimizi daha konforlu şartlarda Nevşehir’e bağlarken, Ankara ve devamında İstanbul istikametine daha hızlı ve daha güvenli seyahat imkânını yakalayacağız.

Ak Parti Nevşehir milletvekilleri olarak verdiğimiz bütün sözlerin arkasındayız ve bugüne değin olduğu gibi bundan sonra da her bir sözümüzün bir bir gerçekleştiğini inşallah hep beraber yaşayacağız. Bu yıl itibariyle hayata geçmeye başlayacak karayolu yatırımlarımızın tüm Nevşehir’imize hayırlı olmasını diliyorum.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ak partili - 2 yıl önce
Merkez mahalle ve çarşı içi yolları kim yapacak kaldırım Bakanlığı mı? ? Seçim geliyo bak vekiller haberiniz olsun