banner461
banner195

Nevşehir’de Başbakan Erdoğan’ın İsmi bir mahalleye verilmeli

Nevşehir in önde gelen yetkililerine çağrıda bulunan vatandaşlarımız; “Nevşehir kendine yakışan yapmalı” diyerek,Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın isiminin bir mahalleye verilmesini istediler.

Nevşehir’de Başbakan Erdoğan’ın İsmi bir mahalleye verilmeli
21 Mart 2013 Perşembe 19:22

banner143
banner134

 Başbakan Erdoğan ın isminin bir mahalleye verilmesi önerisinde bulunan Nevşehirli vatandaşlarımız, Başbakan Erdoğan ın büyük bir lider olarak ülkemize kazandırdıkları yaptıkları hizmetler ve reform niteliğindeki yeniliklerle tarih sayfasına altın harflerle şimdiden geçtiğini dile getirerek Tüm ülke genelinde olduğu gibi memleketimize yaptığı hizmetler içinde en azından bir Vefa örneği sergileyerek Nevşehir de İsminin de yaşatılması gerektiğini dile getirdiler.

Türkiye’de birçok siyasetçinin ismi parklara, bahçelere, bulvarlara, caddelere verilirken, Nevşehir merkezde bulunan bir mahalleye Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’nın isminin verilmesini önerdiler.

Nevşehir de Atatürk,Cevher Dudayev,Mehmet Akif Ersoy,Necip Fazıl,Mimar Sinan,
Muhsin Yazıcıoğlu,Necmettin Erbakan gibi bir çok düşünür,sanatçı ve liderlerin isimleri çeşitli cadde sokak bulvar ve mahallelere verilmişti.

Özellikle Yeni TOKİ de oturan Nevşehirli mahalle sakinleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan isminin mahallelerine verilmesinden büyük memnuniyet duyacaklarını dile getirerek Başbakan isminin verildiği mahallede yaşamaktan mutlu olacaklarını söylediler.

Nevşehirli Vatandaştan gelen bu talepler üzerine, Şimdi tüm gözler Nevşehir Belediyesine çevrildi.Bakalım vatandaşlarımızın bu istek ve talebine Nevşehir Belediyesi nasıl bir cevap verecek bekleyip göreceğiz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Mehmet Ali Sadıç - 5 yıl önce
:)
Avatar
Nevşehirli - 5 yıl önce
kardeş bu haber tam akp zihniyetini yansıtmaktadır, hangi mahalle sakini demişte belediye gündeme almış bende oturduğum mahallenin ismini alpaslan türkeş mahallesi olmasini istiyorum. vatandaşin istediği yapiliyorsa bende esentepe mahallesinde oturuyoru hiç bir anlami yok esentepenin burasinin adini alpaslan türkeş mahallesi olarak değiştirilmesini talep ediyorum
Avatar
millet - 5 yıl önce
mahalleden ziyade,üniversite,havalimanı gibi yerlere verilmesi uygun olur.saygılar.
Avatar
Bayram Ulkat - 5 yıl önce
kale eteğinde yapılması beklenen yeni yerleşim yerine verilmesi çok çot uygun olur kanaatindeyim.
Avatar
LÜTFİ GÖK - 5 yıl önce
yok artik
Avatar
la_l - 5 yıl önce
evet bayram bey kalenın eteğini yani tarıhımız yıktılar bencede uygun olur her okuduklarında tarihi katleden olarak anılır ne kadar kanaatkar insanlarsınız !!!!!!!!!!!